Categories:

Krem do rąk czy balsam do rąk: co wybrać?

Czy to w czasie globalnej pandemii, czy po prostu ogólnie chcesz dbać o swoje dłonie i na pewno wypróbowałaś już kilka różnych kremów nawilżających. Zawsze jednak pojawia się jedno, często zadawane pytanie: czy istnieje różnica między kremami do rąk a balsamami do rąk? Zdecydowanie “tak” – jest duża różnica. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Kremy do rąk

Główną cechą odróżniającą kremy do rąk od balsamów jest to, że zawierają one wodę, dzięki czemu bardzo dobrze nawilżają skórę. W dzisiejszych czasach nasze dłonie są bardziej suche niż kiedykolwiek z powodu nadmiernego stosowania środków odkażających, które zasadniczo są alkoholami usuwającymi naturalne oleje ze skóry i czyniącymi ją bardzo suchą. Skóra odwodniona prowadzi do nadmiernego swędzenia, łuszczenia się i pękania. Jednym z nowych na rynku kremów do rąk jest krem odkażający do rąk, który zdecydowanie jest kremem do rąk i posiada wszystkie jego właściwości, ale także dodatkowo odkaża dłonie, nie powodując przy tym żadnych szkód.
Ponieważ jednak kremy do rąk zawierają dużą ilość wody, która zapewnia nawilżenie skóry, mogą one również szybko wyparować.

Balsam do rąk

Balsam do rąk to kolejna broń w arsenale do walki z suchą i stwardniałą skórą, znana ze swoich właściwości leczniczych. Jedną z głównych cech wyróżniających balsamy do rąk jest to, że są one o wiele bardziej skoncentrowane niż kremy do rąk i zawierają mieszaninę olejków eterycznych dla Twojej skóry. Skoncentrowane składniki stosowane w balsamach sprawiają, że są one mniej podatne na parowanie, co czyni je lepszym wyborem, jeśli chcesz, aby ich zawartość pozostała na skórze przez dłuższy czas. Ze względu na wysoką koncentrację, wystarczy niewielka ilość balsamu, aby spełnić swoje zadanie. Olejki wzbogacające zawarte w balsamie działają jak naturalny środek antybakteryjny, ponieważ mają tendencję do rozpuszczania tłuszczów, w których znajdują się bakterie.

Poznaliśmy już różnice między kremami do rąk a balsamami do rąk, ale jak wybrać zwycięzcę? Ważniejsze pytanie brzmi: czy istnieje zwycięzca? Odpowiedź brzmi: nie.

Kremy do rąk i balsamy do rąk mają różne właściwości, ale oba nadają się do różnych rodzajów skóry i do różnych środowisk. Nawet jeśli masz typ skóry, do którego pasuje wszystko, środowisko, w którym przebywasz, zdecydowanie wpływa na zmianę, ponieważ jest to coś, na co nie masz wpływu. Osoby o skórze normalnej mogą stosować oba produkty w zależności od pory roku i środowiska, natomiast osoby o skórze tłustej mogą stosować kremy do rąk, a osoby o skórze suchej – balsamy do rąk. Wraz z postępem technologicznym i rozwojem produkcji sztucznych substancji trudno jest znaleźć obiecujące produkty w świecie, w którym toczy się walka o władzę na rynku. Trudno uwierzyć w znalezienie produktu wykonanego wyłącznie ze składników pochodzenia organicznego, ale jeśli już je znajdziemy, to warto sięgnąć po produkt, który nie zawiera ostrych środków chemicznych i chroni nas przed ich katastrofalnymi skutkami dla naszej skóry, ponieważ jest ona największym organem ludzkiego ciała i należy o nią dbać w sposób skuteczny i efektywny.

Wybieraj mądrze i odpowiedzialnie!

Leave a Reply