Categories:

Kosmetyczka na kosmetyki: jak wybrać najlepszą kosmetyczkę

Wielofunkcyjna kosmetyczka jest niezbędna, aby Twoje kosmetyki były dobrze zorganizowane i chronione w torebce. Dobrze wykonana kosmetyczka powinna być łatwa do czyszczenia i zapobiegać pękaniu przedmiotów wewnątrz torebki. Wybór odpowiedniej torby zależy jednak od tego, czy używasz torby na co dzień, czy w podróży. To dlatego, że rozmiar i trwałość mogą mieć duży wpływ na jego wydajność. Kiedy znajdziesz idealną kosmetyczkę, odkryjesz, że znacznie łatwiej jest zlokalizować swoje przedmioty, dzięki czemu możesz nałożyć makijaż bez marnowania czasu.

  1. Ustalanie, jakiego rodzaju torby potrzebujesz

Określ, czy torba jest przeznaczona do użytku codziennego, czy do podróży. Jeśli zamierzasz wrzucić torbę do torebki, aby zabrać ją ze sobą w drogę, zwykle najlepszym rozwiązaniem jest mniejsza torba z jedną przegrodą. Jeśli jednak szukasz podróżnej kosmetyczki, która pomieści całą rutynę makijażu, będziesz potrzebować większej torby z wieloma przegródkami. 

  • Jeśli jesteś profesjonalną wizażystką, możesz znaleźć jeszcze większe torby do makijażu, które pomieszczą cały zestaw do pracy.


Dowiedz się, jaki rozmiar najlepiej pasuje do Twojej rutyny. 
Nawet wśród torebek do makijażu codziennego i podróżnego występują pewne różnice w rozmiarze. Najlepsza opcja zależy od Twojej rutyny. Na przykład, jeśli chcesz zabrać ze sobą tylko puder, balsam do ust i szminkę do poprawek w ciągu dnia, nie potrzebujesz dużo miejsca. Jeśli jednak chcesz również zabrać ze sobą cień do powiek, konturówkę i tusz do rzęs, aby zmienić makijaż dzienny w wieczorowy, będziesz potrzebować większej torby. 

  • Jeśli chodzi o podróżne kosmetyczki, zastanów się, ile zwykle trwają Twoje podróże. Jeśli zazwyczaj wybierasz się na weekendowe wycieczki, nie potrzebujesz bardzo dużej kosmetyczki. Jeśli jednak często wybierasz się na wycieczki, które trwają tydzień lub dłużej, być może będziesz musiał zabrać ze sobą więcej makijażu, więc będziesz potrzebować dodatkowego miejsca.

Zdecyduj, jak wytrzymała powinna być Twoja torba. Kosmetyczka na co dzień zazwyczaj nie musi być aż tak wytrzymała, więc fason z miękkimi bokami sprawdza się dobrze. Jednak w przypadku torby podróżnej dobrym pomysłem jest wybranie torby z twardą powierzchnią zewnętrzną. Dzięki temu pojemniki nie pękną w środku, jeśli zostaną potrącone w samolocie, w samochodzie lub pociągu. 

  • Torby do makijażu z twardymi powierzchniami zewnętrznymi są zwykle nazywane walizkami kolejowymi.
  • Możesz znaleźć większe torby z twardymi powierzchniami zewnętrznymi, które są podobne do walizek bagażowych lub walizek typu roll-aboard dla profesjonalnych wizażystów.

2. Wybór odpowiednich materiałów i projektu

Rozważ wodoodporną torbę. Zawsze istnieje ryzyko, że butelki i pojemniki w Twojej torbie mogą się stłuc. Aby żadne płyny nie uszkodziły torby lub nie wyciekły, wybierz wodoodporną torbę wykonaną z nylonu, winylu, poliestru lub innej wodoodpornej tkaniny.

Poszukaj torby z przekładkami. W podróżnej kosmetyczce szczególnie ważne jest posiadanie torebek z wieloma przegródkami lub kieszeniami do uporządkowania makijażu. Pozwala to oddzielić produkty do twarzy od innych produktów do makijażu, dzięki czemu łatwiej będzie zrobić makijaż w pośpiechu. 

  • Ponieważ zwykle nie nosisz zbyt dużo makijażu w codziennej kosmetyczce, przekładki nie zawsze są konieczne. Możesz jednak potrzebować kilku przegródek, aby oddzielić od makijażu przedmioty, takie jak chusteczki lub waciki.

Wybierz torbę z łatwą do czyszczenia podszewką. Niezależnie od tego, czy chodzi o produkty w proszku, kremy czy płyny, pewien bałagan jest nieunikniony w przypadku kosmetyków do makijażu. Upewnij się, że wybrałeś torbę, która ma wyściółkę, którą można łatwo wytrzeć mydłem i wodą. Poszukaj takiego z wykładziną winylową — zazwyczaj najłatwiej je wyczyścić. 

3. Organizowanie kosmetyczki

Używaj plastikowych toreb w swojej torbie. Aby jeszcze bardziej uporządkować swoją kosmetyczkę, możesz oddzielić przedmioty, umieszczając niektóre produkty w małych plastikowych, zamykanych torebkach. Plastikowe torby mogą również zapobiegać rozsypywaniu się przedmiotów do środka, dzięki czemu idealnie nadają się do delikatnych przedmiotów, zwłaszcza płynnych i kremowych. 

  • Możesz również użyć mniejszych torebek do makijażu zapinanych na zamek w większych torebkach, aby oddzielić produkty do makijażu. Na przykład możesz mieć jedną torebkę na produkty do ust, a drugą na produkty do oczu.

Pakuj przedmioty uniwersalne. Im mniej trzymasz w torbie, tym szybciej nałożysz makijaż, ponieważ nie będziesz miał zbyt wiele do uporządkowania.

Aby ograniczyć liczbę produktów w torbie, poszukaj przedmiotów, które oferują wiele produktów. Na przykład możesz dołączyć paletę zawierającą trzy odcienie różu, konturu i rozświetlacza zamiast trzech oddzielnych kompaktów. 

  • Możesz również uwzględnić produkty, które służą wielu celom, takie jak krem ​​do ust i policzków, który może być używany jako szminka lub róż.
  • Paleta cieni do powiek, która zawiera odpowiednie matowe odcienie, może działać nie tylko jako cienie, ale także jako pudry do brwi i eyelinery

Kup mini pędzle do swojej torby. Zawsze lepiej jest używać pędzli do nakładania makijażu na palce, nawet podczas podróży czy imprezy firmowej. Ale zamiast próbować wpychać pełnowymiarowe pędzle do swojej kosmetyczki, wybierz zestaw mini pędzli lub pędzli w rozmiarze podróżnym. Posiadają krótsze uchwyty, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w Twojej torbie.

Leave a Reply