Categories:

Pojemniki na kosmetyki: jakie są rodzaje pojemników na kosmetyki

Przespaceruj się alejką kosmetyczną w każdym sklepie spożywczym lub drogerii, a zobaczysz butelki, pompki i dozowniki w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Dzięki niestandardowym opakowaniom kosmetycznym w branży kosmetycznej prawie wszystko jest obecnie możliwe, jeśli chodzi o pojemniki.

Oto tylko niektóre z możliwości:

– Plastikowe słoiki

– Opryskiwacze mgły

– Plastikowe butelki

– Opakowania bambusowe

– Kontenery roll-on

– Opakowanie kolorowe

– Plastikowe tuby

– Butelki bezpowietrzne

– Dozowniki

– Butelki z dezodorantem

– Czapki

– Butelki piankowe

– Domknięcia

-Opakowanie drewniane

– Wyzwalacze

– Butelki na perfumy

Chociaż lista jest prawie nieskończona, istnieją pewne specyficzne pojemniki najczęściej używane w branży opakowań kosmetycznych.

Plastikowe butelki

Plastikowe butelki pochodzą z różnych rodzajów plastiku, zwykle z wąską szyjką i otwartym wieczkiem, który jest zamykany nakrętką lub nakrętką.

Przykłady plastikowych butelek kosmetycznych obejmują:

– Pojemniki do pielęgnacji skóry

– Kontenery zwykłe lub podróżne

– Butelki po szamponie

– Butelki z odżywką

– Butelki do farbowania włosów oraz specjalne zamknięcia i dozowniki

– Butelki z balsamem

Plastikowe słoiki

Innym częstym widokiem w alejce piękności są plastikowe słoiki wypełnione różnymi miksturami. Te plastikowe słoiki różnią się rozmiarami i materiałami, a także dozownikami i zakrętkami. Ogólnie rzecz biorąc, plastikowe słoiki zawierają kremy lub balsamy do pielęgnacji skóry lub włosów.

Dozowniki, Pompy i Opryskiwacze

Niezależnie od tego, czy chodzi o balsam, produkt do stylizacji czy pielęgnację skóry, dozowniki, rozpylacze i pompki są często używane w branży opakowań kosmetycznych. Produkty te często wykorzystują wielowarstwowość, aby zapobiec wyciekom, i są dostępne w designerskich kolorach, a także w standardowym czerni i bieli.

Najbardziej znane typy pomp i dozowników to pompy spieniające, plastikowe, galwaniczne i aluminiowe.

Opryskiwacze mgły wykorzystują zamknięcia w metalowej osłonie, aby umożliwić specyficzne dozowanie przez mgłę i są wykonane z tworzywa sztucznego, platerowania lub aluminium.

Plastikowe tuby

Istnieje wiele rodzajów produktów do pielęgnacji skóry, zazwyczaj żele lub kremy, które są dostarczane w plastikowych tubach z różnymi rodzajami dozowników. Zwykle wykonane z plastiku lub aluminium, pojemniki te są również dostępne z niestandardowych materiałów.

Butelki bezpowietrzne

Wiele rodzajów kosmetyków i kosmetyków zmienia skład pod wpływem powietrza. W związku z tym butelki bezpowietrzne zapobiegają przedostawaniu się powietrza do pojemnika, zapewniając dłuższy okres przydatności do spożycia i skuteczność produktu.

Opakowania drewniane i bambusowe

Rosnącą dziedziną opakowań kosmetycznych jest stosowanie ekologicznych materiałów, takich jak bambus i drewno. Materiały te oferują wysokiej jakości pojemnik, który nie wpływa na jakość ani skuteczność produktu i jest atrakcyjny wizualnie dla wielu konsumentów. Możesz go także zabrać na imprezę firmową.

Butelki na perfumy

Przejdź się obok dowolnego sklepu z perfumami lub działu, a będziesz zdumiony wielkością i kształtem wszystkich rodzajów perfum. Choć każde perfumy będą pachnieć inaczej, pojemniki są równie zróżnicowane kolorystycznie. Wiele butelek perfum ma nasadkę pokrytą galwaniczną powłoką UV, aby nadać jej błyszczący wygląd.

Dezodorant w sztyfcie

Większość z nas codziennie stosuje dezodorant, nie zastanawiając się nad tym. Jednak pojemniki występują w różnych rozmiarach i kształtach oraz kolorach.

Butelki z pianki

Produkty do pielęgnacji skóry, kosmetyki i produkty do pielęgnacji włosów często występują w postaci pianki, która wymaga specjalnego pojemnika i dozownika.

Opryskiwacze spustowe

Wiele produktów do pielęgnacji włosów, a także kosmetyków i artykułów do pielęgnacji skóry jest sprzedawanych w butelkach z rozpylaczem ze spustem do ukierunkowanego dozowania w postaci mgiełki lub sprayu.

Leave a Reply