Categories:

11 powodów, dla których nie osiągasz wyników w realizacji swoich celów

Każdy z nas ma cele, takie jak uzyskanie formy, zarobienie większej ilości pieniędzy, znalezienie partnera życiowego, założenie firmy, osiąganie celów wydajnościowych lub budowanie lepszych relacji. Wydaje się, że niektórzy ludzie nie mają problemu z osiągnięciem swoich celów. Z drugiej strony niektórzy uważają, że uzyskanie wyników jest prawie niemożliwe.

Pod koniec dnia, jeśli utknąłeś w swoich celach, sprowadza się to do co najmniej jednego z tych 11 powodów:

1. Prokrastynacja

Mówisz o tym, jak chcesz coś zrobić, ale nie działasz zgodnie z tym. Może to być spowodowane tym, że boisz się porażki, brakuje Ci motywacji lub nie masz jasności co do swojego celu lub zadania.

Zwlekanie może powodować niepotrzebny stres i niepokój, a ostatecznie stanie na drodze do osiągnięcia wyników, których potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel.

2. Niedocenianie swojego celu

Osiągnięcie celu polega na przejściu z punktu A do B. Z punktu A tworzysz plan działania, który prowadzi do punktu B. Brzmi to niezawodnie, z wyjątkiem tego, że plan działania nie zawsze przebiega tak, jak myślałeś.

To dlatego, że ustalasz plan od punktu A. Nawet nie byłeś w punkcie B, więc wiedza, jak się tam dostać, jest w najlepszym razie zgadywaniem. Twój plan działania z pewnością pomoże ci zbliżyć się do punktu B, ale nie będzie w 100% dokładny.

Prawie cały czas ludzie ponoszą porażkę, ponieważ nie doceniają tego, czego potrzeba, aby osiągnąć swoje cele. Co zatem powinieneś zrobić? Nadmiernie angażuj swoje zasoby i stale sprawdzaj swoje postępy. Dostosuj swój plan działania i odpowiednio się dostosuj.

3. Wymyślanie wymówek

Narzekasz, że nie otrzymujesz wyników XYZ. Kiedy ludzie próbują dać ci sugestie, spędzasz więcej czasu na uzasadnianiu, dlaczego ich sugestie nie zadziałają i bronisz swojego braku wyników, niż na burzy mózgów z nimi, jak wyjść z rutyny.

Poświęć mniej czasu na rozmowę o swoich problemach i wykorzystaj ten czas na przemyślenie rozwiązań i podjęcie działań na ich podstawie. W ten sposób zaczniesz uzyskiwać wyniki i będziesz szczęśliwszy.

4. Pobyt w swojej strefie komfortu

Nie wychodzisz poza swoją normalną rutynę. Robisz te same rzeczy, rozmawiasz z tymi samymi starymi przyjaciółmi, zachowujesz się w ten sam sposób i krążysz wokół tych samych problemów. Nic dziwnego, że stoisz w miejscu.

Otwórz się i podejmij aktywne kroki, aby się rozwijać . Poznaj więcej ludzi, którzy są zmotywowani, pozytywnie nastawieni i skoncentrowani. Zyskaj nowe, odświeżające perspektywy, czytając nowe książki lub blogi. Poproś o opinię na temat tego, jak możesz się poprawić.

5. Nie działa mądrze

Robisz to samo w kółko, nawet jeśli nie osiągasz rezultatów. Wykorzystujesz brutalną siłę do swoich celów, nie zastanawiając się, w jaki sposób możesz skuteczniej wykorzystać tę siłę.

Jeśli nie dostajesz tego, czego chcesz, to sygnał, że czas zmienić to, co robiłeś. Zobacz, jak możesz to zrobić w inny, mądrzejszy i skuteczniejszy sposób. Przyjrzyj się ludziom, którzy wcześniej osiągnęli te same wyniki, i ucz się od nich.

⌄ Przewiń w dół, aby kontynuować czytanie artykułu ⌄

Zbyt przytłoczony, aby osiągnąć to, co musisz zrobić?

Zdobądź impuls, którego potrzebujesz, aby iść naprzód, chwytając swój BEZPŁATNY  plan działania, aby zakończyć przytłoczenie, odzyskać motywację i połączyć swoje życie!

Chwyć darmowy plan działania

⌄ Przewiń w dół, aby kontynuować czytanie artykułu ⌄

6. Jaskinia do strachu

Unikasz podejmowania działań, ponieważ niektóre rzeczy, które musisz zrobić, przerażają Cię. Wolałbyś opóźnić proces tak bardzo, jak to możliwe.

Niestety wyniki nie przyjdą automatycznie z opóźnień. Wyniki przychodzą do ludzi, którzy płacą swoje obowiązki, a nie do osób, które unikają pracy. Strach nie zniknie przez przeczekanie go, więc zmierz się ze strachem i zrób to mimo wszystko.

7. Rozpraszanie się

Rozpraszają Cię rzeczy rzucane na Twojej drodze, a Twoja uwaga zostaje odwrócona od Twoich celów. Twoja zdolność do skupienia się i praktykowania dobrego zarządzania czasem ma kluczowe znaczenie dla osiągania wyników.

Unikaj tego, czego chcesz i trzymaj się tego. Nie pozwól, aby cokolwiek (lub ktokolwiek) cię rozpraszało. Oto przeszkody, które wszechświat posyła ci, aby zobaczyć, jak poważnie podchodzisz do tego, czego chcesz.

8. Nadmiernie komplikujące sytuacje

To powszechne wśród perfekcjonistów. Jeśli jesteś perfekcjonistą, wyolbrzymiasz sytuację i tworzysz ten mentalny obraz, który jest tak skomplikowany, że nic dziwnego, że nic nie robisz. Możesz również unikać rozpoczynania, ponieważ obawiasz się, że doskonałość nie będzie możliwa.

Rzeczy są zwykle prostsze niż myślisz, więc bądź świadomy, gdy dodajesz sobie niepotrzebne komplikacje. Postaraj się uświadomić sobie, że ideał nie jest osiągalny; gdyby tak było, nie nauczylibyśmy się zbyt wiele po drodze.

9. Zbyt łatwe poddawanie się

Poddajesz się, zanim w ogóle dojdziesz do czegokolwiek. Jeśli przeczytasz The Dip , dowiesz się, że wszystkie wielkie cele mają punkt zanurzenia, przepaść, w której wydaje się, że nic, co robisz, nie daje wyników.

To jest punkt, który oddziela tych, którzy zasługują na cel, od tych, którzy po prostu rzucają mu się w oczy. Nie ma „łatwego” wyjścia, a wszystkie cele mają swój własny zestaw przeszkód do pokonania. Wytrwaj , kontynuuj, a to tylko kwestia czasu, zanim zbierzesz owoce swojej pracy.

10. Tracenie z oczu swoich celów

Godzisz się na mniej, zapominając o celach, które kiedyś sobie wyznaczyłeś. To źle, bo wtedy po prostu się dławisz i robisz wszystko, co masz, a nie taki masz być.

Najpierw musisz ponownie połączyć się ze swoimi wewnętrznymi pragnieniami. Gdybyś nie mógł zawieść, co byś chciał zrobić? Jakie są Twoje największe nadzieje i marzenia na przyszłość?

Rozpal swoją wizję na nowo i nigdy nie trać jej z oczu. To Twoje paliwo, które pomoże Ci zacząć osiągać wyniki, które doprowadzą do sukcesu.

11. Bycie sztywnym

Nalegasz na robienie rzeczy w określony sposób i nie otwierasz się na nowe pomysły.

Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie również utkniesz w tej samej sytuacji, nie będąc w stanie iść naprzód i uzyskać wyników na swój sposób.

Otwórz się na nowe metody i zacznij eksperymentować. Możesz się poprawić tylko wtedy, gdy chcesz spróbować nowych rzeczy.

Końcowe przemyślenia

Jeśli nie zauważyłeś, te 11 powodów to problemy, które sam stworzyłeś. Możesz je łatwo odrzucić, tak jak je utworzyłeś.

Twoje cele są w Twoich rękach i możesz je osiągnąć, dopóki do nich dążysz. Zajmij się 11 rzeczami, które blokują Cię przed osiągnięciem sukcesu, a przekonasz się, że osiąganie wyników dzieje się naturalnie w Twojej pracy i życiu.