Categories:

9 rzeczy, które musisz zrobić, żeby przygotować się do małżeństwa

Kiedy masz zamiar wziąć ślub, musisz przygotować mnóstwo rzeczy! Miejsce ślubu, suknia, makijaż, buty, garnitury, catering, miesiąc miodowy, itd. Ale jedna rzecz, o której powinnaś pamiętać, to fakt, że nie powinnaś zapominać o przygotowaniu psychicznym na dni po ślubie. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy dziewięć rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się psychicznie do bycia żoną i bycia w związku małżeńskim z przyszłym małżonkiem. Miejmy nadzieję, że wkroczysz w nowe życie, w pełni gotowa na wszystkie wzloty i upadki tej ekscytującej przejażdżki

Zamień “ja” na “my

W małżeństwie nie ma miejsca na egoizm, dlatego należy zacząć zmieniać sposób myślenia z “ja” na “my”. Nie oznacza to, że stracicie swoją tożsamość lub że powinniście przestać myśleć o swoim osobistym szczęściu, chodzi raczej o to, abyście zaczęli uwzględniać swojego przyszłego współmałżonka w swoich planach, marzeniach i innych rzeczach, które będziecie robić. Małżeństwo to partnerstwo i oboje musicie być w tej samej drużynie. Odłóżcie więc na bok trochę ego i egocentryzmu!

Uczcie się od par, które stanowią wzór do naśladowania

Czy znasz pary, które dają wspaniały przykład trwałego małżeństwa i długoterminowego zaangażowania? Jeśli tak, to uczcie się od nich. Pytajcie ich o to, jak radzą sobie z nieporozumieniami i kłótniami, jak godzą pracę z małżeństwem, a także obserwujcie, jak traktują współmałżonka, zarówno w złych, jak i dobrych chwilach. Przez lata na pewno znaleźli sekret lub dwa, które pomagają w długoletnim związku. Ich mądrość może być dla was wskazówką, jak postępować jako para małżeńska, a także jako jednostka.

Uczęszczajcie na zajęcia lub kursy przedmałżeńskie

Bez względu na to, czy nie wiecie nic o małżeństwie, czy też uważacie, że możecie je sobie odpuścić, nie zaszkodzi zdobyć więcej wiedzy na zajęciach lub kursach przedmałżeńskich. Zazwyczaj jest tam obecny doradca, który może odpowiedzieć na pytania, podzielić się z uczestnikami przydatnymi spostrzeżeniami lub pomóc im uporać się z pewnymi obawami i lękami przed ślubem. W przeciwieństwie do porad rodziców czy przyjaciół, doradcy są znani z neutralności i braku uprzedzeń, dzięki czemu można uzyskać obiektywne porady i informacje.

Zacznij dostosowywać i planować swoje finanse

Przejście od samodzielnego zarządzania finansami do wspólnego zarządzania finansami domowymi i dzielenia się majątkiem ze współmałżonkiem jest dość trudne. A ponieważ kwestia pieniędzy jest jedną z głównych przyczyn rozwodów, nie sposób przecenić, jak ważne jest, by zacząć dostosowywać i planować swoje życie finansowe jeszcze przed ślubem. Należy to zrobić wspólnie z narzeczonym; otwarcie mówić o swoich zarobkach, długach, majątku i inwestycjach, a także dzielić się długoterminowymi planami, marzeniami i celami. Kiedy już będziecie wiedzieć, czego od siebie oczekiwać, zacznijcie wprowadzać zmiany w swoich nawykach finansowych, np. zacznijcie oszczędzać, unikajcie impulsywnych wydatków lub odkładania niektórych rachunków, które mogą stać się długami.

Rozmowa o dzieciach

Na pewno wiesz, że niektórzy ludzie już w momencie składania przysięgi zaczynają pytać, kiedy będziecie mieli dziecko. Jeśli nie jesteście psychicznie przygotowani do rozmowy na ten temat, nie mówiąc już o posiadaniu dzieci, może to być dość trudna kwestia do rozwiązania. Ponownie zachęcamy Cię do przeprowadzenia rozmowy z narzeczonym na ten temat. Kiedy osiągniecie porozumienie, łatwiej będzie wam zdecydować, kiedy i jak powiększycie rodzinę, a nie stresować się presją z zewnątrz.

Praktykuj przebaczenie

Przebaczenie jest jednym z kluczy do udanego małżeństwa, więc powinniście być na to przygotowani. Trzymanie urazy do współmałżonka tylko zaszkodzi waszemu związkowi i stworzy negatywną atmosferę w domu, zamiast tego nauczcie się wybaczać i dostrzegać dobre strony trudności, które was spotkają. W ten sposób będziecie mogli uczyć się od siebie nawzajem i razem wzrastać, nie będąc podzielonymi przez gorycz i urazę.

Zachowaj otwarty umysł i bądź elastyczny

Możesz mieć pewne oczekiwania co do życia w małżeństwie, ale pamiętaj, że nie powinieneś oczekiwać, że wszystko w nim będzie idealne. Będą wzloty i upadki, a ty musisz być na to przygotowany. Miej wiarę w swojego przyszłego współmałżonka i w wasz związek, abyś nie poddawał się łatwo w obliczu problemów małżeńskich. Powinniście też mieć otwarty umysł i być elastyczni, ponieważ w waszym życiu pojawią się zmiany, których wcześniej nie spodziewaliście się, więc przygotujcie się na to, że będziecie w stanie lepiej się przystosować!

Omówienie granic

Ty i twój przyszły małżonek możecie mieć różne sposoby myślenia, kontrastujące ze sobą perspektywy, a także szczególne pragnienia i potrzeby. Aby zminimalizować tarcia w waszym życiu małżeńskim, omówcie z nim wcześniej granice. Co można, a czego nie można robić po ślubie? Czy twój współmałżonek może nadal przyjaźnić się ze swoimi byłymi? Kiedy możesz urządzić babski wieczór ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami? Czy powinniście dzielić się osobistymi sprawami z rodziną i przyjaciółmi? Porozmawiajcie dokładnie i wspólnie ustalcie granice.

Budujcie przyjaźń i nauczcie się śmiać z tego, co się dzieje

Najlepszym sposobem na przeżycie wspaniałego małżeństwa jest posiadanie najlepszego przyjaciela jako współmałżonka. Postrzegaj go nie tylko jako swojego kochanka czy przywódcę, ale także jako kogoś, z kim możesz porozmawiać o wszystkim, dzielić się swoimi pasjami, zwierzać się, a nawet kogoś, przy kim możesz być sobą. Tak jak robią to przyjaciele, nauczcie się tworzyć wokół siebie pozytywną atmosferę i starajcie się śmiać z niektórych problemów, aby je oddalić, zamiast traktować je zbyt poważnie.

Leave a Reply