Categories:

Jak ukryć zmęczenie makijażem?

Każda kobieta natrafia na poranki, kiedy budzi się z opadającymi oczami, cieniami i wygląda na wyczerpaną. Zwykle kobiety są nie tylko ograniczone do prac domowych, ale są również bardzo aktywne w swojej dziedzinie kariery. Ze względu na tę dodatkową odpowiedzialność za równoważenie i zarządzanie zarówno domem, jak i pracą, oczywiste jest, że zmęczenie i wyczerpanie pojawiają się na ich twarzach. Zmęczenie najpierw pojawia się na twarzy i żadna kobieta nie chce, aby jej skóra wydawała się matowa i sucha.

Mądre korzystanie z zestawu do makijażu może sprawić, że będziesz wyglądać na mniej zmęczoną. Istnieje wiele sztuczek makijażowych, które możesz zastosować, aby ukryć wygląd cierpiący na bezsenność.

 1. Zakryj cienie – pierwszą rzeczą, która pojawia się na twarzy, są cienie. Możesz użyć korektora, który ma jaśniejszy odcień niż twój normalny kolor, aby zakryć cienie pod oczami
 2. Używa szminki w jasnym kolorze – Na rynku dostępne są różne rodzaje szminek – w odcieniach nude, matowych, błyszczących, a nawet błyszczących. Aby sprawić, że będziesz wyglądać mniej zmęczoną, idealnie jest użyć pomadki w jasnym kolorze, aby wyróżnić się i ukryć bladość twarzy, która jest obecna w wyniku zmęczenia.
 3. Rumieniec na policzkach – Nakładając rumieniec na policzki, możesz ukryć bladość twarzy i sprawić, że twarz będzie bardziej żywa.
 4. Długie rzęsy – Aby zmęczone oczy wyglądały na większe i piękniejsze, należy nałożyć tusz do rzęs i podkręcić do góry za pomocą zalotki.
 5. Biały cień do powiek lub kredka do powiek – Jeśli chcesz, aby Twoje oczy wyglądały na bardziej rozbudzone, a nie opadające i senne, zdobądź dobry biały kredka do powiek lub cień do powiek i nałóż go w wewnętrznym kąciku oczu.
 6. Kontur – Odpowiednie konturowanie może sprawić, że Twoje policzki wyskoczą, a później możesz dodać rumieniec, aby dopełnić blask na twarzy.
 7. Nawilżony spray – kobiety zawsze chcą, aby ich twarz była promienna i nie wyglądała na zmęczoną, suchą i matową. Dobrej jakości nawilżany spray można nałożyć na twarz, aby ją odświeżyć.
 8. Brak smokey eyes – Nigdy nie zaleca się stosowania smokey eyes, gdy jesteś wyczerpany. Sprawi, że będziesz wyglądać na jeszcze bardziej wyczerpaną. Najlepiej postawić na jaśniejsze odcienie.
 9. Plusk zimnej wody – Kiedy budzisz się z wyczerpanym spojrzeniem, lepiej umyć twarz zimną wodą, aby zamknąć pory i ukoić oczy. Zimna woda działa jako świetne narzędzie przeciwstarzeniowe i zapewnia świeży, promienny wygląd.
 10. Nawilż swoją twarz – Bardzo ważne jest, aby znaleźć odpowiedni krem ​​nawilżający dla każdego rodzaju skóry, czy to suchej, tłustej czy normalnej. Skóra pozbawiona wilgoci zawsze będzie wyglądać na matową.
 11. Podkreśl brwi – Podkreślenie brwi doda Twojej twarzy naturalnego blasku. Możesz zacząć od jaśniejszych cieni, a skończyć na ciemniejszych odcieniach.

Te sztuczki z makijażem z pewnością sprawią, że będziesz wyglądać intensywnie i na pewno pomogą nadać Twojej skórze bardziej promienny wygląd, jednocześnie nadając jej świeży i nawilżony wygląd oraz poznasz inne wskazówki dotyczące makijażu, które sprawią, że Twoje kości policzkowe wyostrzą się.

Leave a Reply