Categories:

Jak zwiększyć produktywność dzięki kalendarzom online?

Utrzymanie porządku w pracy jest niezbędne, aby zostać liderem w branży. Pomaga znaleźć równowagę między pracą a życiem, skutecznie dotrzymywać terminów i pobudzać kreatywność. W dawnych czasach ludzie sukcesu zawsze mieli plan lub listę rzeczy do zrobienia — jednak w dzisiejszych czasach ludzie często wybierają opcję cyfrową, a najlepszym sposobem na uporządkowanie swojego planu biznesowego i osobistego jest korzystanie z kalendarza online.

Dlaczego więc używać kalendarza online zamiast planera? Nic nie odpowiada na to lepiej niż wygoda i funkcje, które kalendarze online zapewniają swoim klientom. Od natychmiastowej modyfikacji planów po powiadamianie uczestników o tych zmianach, kalendarze online umożliwiają komunikację bez marnowania minuty. Po prostu przejrzyj swoją skrzynkę pocztową, ułóż w głowie ogólny plan, umawiaj spotkania z kolegami i dodaj szczegóły do ​​swojego kalendarza.

Poświęćmy trochę czasu na zapoznanie się z funkcjami, które sprawiają, że kalendarze online są najlepszym wyborem do planowania miejsca pracy i produktywności.

Błyskawicznie konfiguruj spotkania zespołu i wydarzenia

Większość zespołów organizuje spotkania scrumowe na początku każdego dnia lub na początku każdego tygodnia, aby omówić stan swojej pracy w toku. Ponieważ spotkania są kluczowym elementem kultury pracy, kalendarz online zapewni Ci efektywny sposób ich planowania i organizowania. Po prostu dodaj wydarzenie w kalendarzu i wybierz swoją listę gości. Zaproszenia na spotkanie zostaną wysłane do wszystkich osób na liście, a ich status RSVP zostanie automatycznie zaktualizowany w Twoim kalendarzu — w którym to momencie możesz kontynuować spotkanie lub przełożyć je na lepszy czas.

Kalendarze online zapewniają również możliwość sprawdzenia stanu dostępności gości przed dodaniem wydarzenia i wysłaniem zaproszeń. W ten sposób możesz określić najlepszy czas na spotkanie bez konieczności indywidualnego dzwonienia do gości lub organizowania kolejnego spotkania w celu omówienia ich dostępności. Możesz także wprowadzać zmiany w wydarzeniu w dowolnym momencie i powiadamiać gości o aktualizacjach. Jeśli masz wydarzenia cykliczne, możesz je utworzyć raz i ustawić tak, aby powtarzało się przez określony czas, a od tego momentu wydarzenie będzie tworzone automatycznie.

Prosto ze skrzynki pocztowej do kalendarza

Jeśli korzystasz ze skrzynki pocztowej zintegrowanej z kalendarzem w pakiecie, czeka Cię nie lada gratka. Kalendarze online zwykle zapewniają możliwość dodawania wydarzeń bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej do kalendarza. Oszczędza to czas poświęcony na ręczne tworzenie wydarzeń, a także zapewnia, że ​​nie zapomnisz o nadchodzących ważnych spotkaniach.

Skonfiguruj przypomnienia i nigdy nie przegap

Po dodaniu wydarzenia do kalendarza możesz skonfigurować przypomnienia dla tego konkretnego wydarzenia. W zależności od warunków, które ustawiłeś dla swoich przypomnień, będziesz otrzymywać powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach w Twoim programie. Nie musisz się martwić, że zapomnisz o ważnych spotkaniach lub terminach — powiadomienia pojawią się dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz.

Ustalaj terminy w mgnieniu oka

Jeśli Twój harmonogram pracy obejmuje spotkania i interakcję z wieloma osobami, kalendarze online mogą służyć do osadzania formularzy umawiania spotkań w Twojej witrynie. Korzystając z tej funkcji, odwiedzający może wypełnić formularz, aby poprosić o spotkanie, a gdy zdecydujesz się zatwierdzić lub odrzucić, do odwiedzającego zostanie wysłane powiadomienie. Nie ma potrzeby, aby osobisty asystent ustawił dla Ciebie spotkania — zrób to sam, automatycznie!

Przejrzyj swój harmonogram w dowolnym momencie

Jedną z najlepszych części kalendarza online jest możliwość szybkiego przeglądania przeszłych i przyszłych wydarzeń. Nie musisz przeszukiwać swojego terminarza, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się miesiąc temu, ani łamać sobie głowy, by przypomnieć sobie, kiedy zaplanowałeś to ważne spotkanie.

Ponieważ zmiany w harmonogramie są częste, kalendarze online umożliwiają szybkie dostosowywanie harmonogramu i tworzenie alternatywnych planów. Zamiast tracić czas, po prostu przejdź do odpowiedniego widoku, aby sprawdzić swój harmonogram i wprowadzić zmiany.

Uzyskaj dostęp do swojego kalendarza z dowolnego miejsca

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, na zakupach, w podróży, czy w pracy, dostęp do kalendarzy online można uzyskać z dowolnego miejsca. Wystarczy pobrać aplikację kalendarza na urządzenie mobilne. Teraz możesz sprawdzić swój kalendarz gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz.

Oprócz korzystania z kalendarzy online opartych na aplikacjach, niektórzy dostawcy usług oferują opcję synchronizacji kalendarzy online z urządzeniem lokalnym przy użyciu synchronizacji. Po zsynchronizowaniu kalendarza online z natywnym kalendarzem w urządzeniu możesz przeglądać i wprowadzać zmiany tak, jakbyś siedział przy komputerze.

Jeśli jesteś kimś, kto z wielu powodów korzysta z wielu planistów, musisz się ich pozbyć już teraz. Po co miałbyś nosić ze sobą różne notebooki, skoro możesz zmieścić wszystkie swoje planery w jednym urządzeniu, w jednej aplikacji, prosto w kieszeni? Kalendarze online powinny być oczywistym wyborem, jeśli chodzi o planowanie.

Leave a Reply