Categories:

Organizer na kosmetyki: jak wybrać kuferek na kosmetyki?

Makijaż bardzo szybko może stać się kłopotliwy. Wszystkie te małe buteleczki, tacki i aplikatory naprawdę się piętrzą. Jeśli lubisz zbierać różne odcienie tego samego rodzaju makijażu, staje się to prawdziwym problemem. To właśnie wtedy organizery do makijażu mogą okazać się zbawienne. Nie musisz już pozwolić, aby makijaż się zepsuł, ponieważ leżał na dnie szuflad, a Ty zapomniałaś, że go masz. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak uporządkować swój makijaż i jakie organizery najlepiej się sprawdzają.

Jak zorganizować makijaż?

Na początek, warto mieć pojęcie o tym, jak zorganizować makijaż. Organizowanie może pomóc Ci dowiedzieć się, ile masz makijażu, co może również pomóc Ci wybrać organizer do makijażu. Dobrym sposobem na uporządkowanie makijażu jest:

Rozłóż cały swój makijaż na stole, aby ocenić, co masz. Wyrzuć wszystko, co wygląda na stare, przeterminowane lub po prostu nie jest teraz używane.

Uporządkuj przedmioty w swojej kolekcji według marki, koloru i/lub funkcji. Na przykład, wydziel osobny stosik na czarny tusz do rzęs lub zgrupuj lakiery do paznokci w czerwonej sekcji. W ten sposób zobaczysz, ile tego wszystkiego masz i będziesz mieć pojęcie o wielkości potrzebnego pojemnika do przechowywania.

Wybieraj takie opcje przechowywania, które są wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie posiadane rzeczy. Pojemniki powinny być podzielone na segmenty, abyś mogła przechowywać rzeczy oddzielnie i w widocznym miejscu. Zastanów się również, czy chcesz, aby kosmetyki do makijażu leżały na blacie, czy też były przechowywane z dala od niego. Na blacie najlepiej sprawdzają się piętrowe, przezroczyste organizery, a w pudełkach/torbach – schowki.

Zastanów się nad oznaczeniem różnych pudełek lub przegródek według marki lub przeznaczenia. Na przykład, możesz mieć pojemnik Burt’s Bees.

Jakie są różne rodzaje organizerów do makijażu?

Większą częścią porządkowania makijażu jest zrozumienie, które pojemniki najlepiej nadają się do poszczególnych produktów.

Tacka organizera: Te organizery do makijażu są wykonane tak, aby pasowały do wielu różnych produktów, ponieważ mają różne przegródki. Zazwyczaj są to plastikowe tace, które umieszcza się na blacie. Wybierz je, jeśli nie masz zbyt wielu kosmetyków do makijażu, których używasz regularnie, a chcesz tylko wygodnie przechowywać to, co masz.

Niestandardowy uchwyt: Niektóre uchwyty są tworzone z myślą o specjalnych zastosowaniach. Jeśli posiadasz wiele wersji jednego przedmiotu, zastanów się nad znalezieniem specjalnego pojemnika na ten przedmiot.

Wiązany organizer na kosmetyki: Zazwyczaj są to szufladki z warstwami, które tworzą jedno akrylowe pudełko, zwykle przezroczyste, abyś mogła zobaczyć, co gdzie jest. Wyglądają one elegancko na Twojej toaletce i są wygodne w użyciu, ponieważ możesz łatwo znaleźć rzeczy w oddzielnych szufladach.

Pudełka: Są to zazwyczaj tradycyjne pudełka na kosmetyki do makijażu, często z uchwytem umożliwiającym przenoszenie. Często są one wykonane z metalu. Jeśli masz małą ladę lub chcesz przechowywać pudełko, które wyjmujesz, gdy jesteś gotowa, jest to świetne rozwiązanie.

Torby na kosmetyki: Zwykle są wykonane z materiału, a czasami mają metalową podstawę zapewniającą stabilność. Woreczki do makijażu są zwykle używane w podróży. Mogą być jednak wygodnym sposobem na przechowywanie makijażu w domu. Wybierz ten typ, jeśli zależy Ci na organizacji i łatwości przenoszenia przez cały czas.

Obrotowe: Niektóre organizery mają konstrukcję karuzelową i są idealne do eksponowania wielu różnych rodzajów makijażu. Łatwość dostępu do makijażu jest główną zaletą tego typu organizerów.

Które organizery do makijażu pasują do różnych produktów?

Przy wyborze uchwytu należy kierować się tym, jakie rodzaje makijażu może on pomieścić. Istnieją pewne proste, ogólne wskazówki, których należy przestrzegać, aby upewnić się, że wybierasz odpowiedni organizer dla typów produktów, które posiadasz.

Jeśli masz tylko podstawowe produkty, takie jak szminka, podkład, puder lub cienie do powiek, często taca lub pojemnik na kosmetyki są tak skonstruowane, aby pomieścić ograniczoną ilość wszystkiego.

Ale podczas gdy warstwowe organizery do makijażu są stworzone do przechowywania wielu rodzajów makijażu, szuflady najlepiej sprawdzają się w przypadku płaskich lub małych elementów, takich jak kasetki na cienie do powiek, kredki do brwi, małe tubki balsamów do ust lub pudrów w kompakcie. Często szuflady mają uchwyty na górze, które pozwalają na umieszczenie większych przedmiotów, takich jak pędzle kosmetyczne, większe pojemniki na podkład, lakier do paznokci lub szminki.

Z drugiej strony, jeśli masz wiele wersji jednego przedmiotu, kup niestandardowy uchwyt. Na przykład, kup uchwyt na pędzle i ołówki kosmetyczne lub organizer na lakier do paznokci, który zmieści się na ścianie lub drzwiach.

Jeśli masz dużo kosmetyków do makijażu, warto pomyśleć o pudełkach lub torbach do makijażu, które można wyciągnąć z szafki, gdy jest się gotowym do ich użycia. Pudełka mogą mieć uniesioną tacę, gdy się je otworzy. Pudełka z tacą często mogą pomieścić wiele rozmiarów produktów do makijażu. Torebki mają zazwyczaj wiele przegródek, w których zmieści się praktycznie wszystko.

Jednak w pudełkach i torbach może być tylko jedna komora z kieszeniami. Jedna komora sprawdza się w przypadku nieporęcznych przedmiotów, takich jak duże buteleczki z podkładem lub opakowania gąbek do makijażu. W kieszeniach dobrze mieszczą się pędzle i ołówki kosmetyczne.

Leave a Reply