Categories:

Od wiosny do lata – jak zmienia się makijaż wraz z porą roku?

Zmiana jest jedyną spójną rzeczą w każdej formie życia. Każdy sezon to okazja do zabawy makijażem i zmiany wyglądu oraz stosowania różnych produktów zgodnie z potrzebami jednostki i zmianami pogody zachodzącymi na zewnątrz.

WIOSNA

Przed nami początek cieplejszych dni, nowy początek po mroźnych zimowych dniach. Wiosna kojarzy się z bikini, plażą, urodą i opalenizną. Produkty, które nie zmywają się zbyt łatwo, są w tym sezonie Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Wybierz wodoodporny tusz do rzęs, który pozwoli Ci na długie godziny na plaży bez rozmazywania.

Smoky eyes – Połącz trzy różne odcienie niebieskiego lub żółtego na powiekach, aby uzyskać odważny gradient. Lub zdecyduj się na jasne powieki dla niemowląt – podkreśl kolor pod skrzydłami.
Odważny kolor ust – nadszedł czas, aby wzmocnić swoją grę kolorów ust. W tym sezonie chodzi o eksperymentowanie i tworzenie odważnych stylizacji, więc czas pożegnać się z jaśniejszymi odcieniami i zdecydować się na odważne korale i czerwień. Klasyczne czerwone usta nigdy nie wychodzą z mody, dzięki czemu znów są ulubionym stylem w tym sezonie. Czerwień natychmiast doda stylizacji glamour. Pasuje do wszystkiego i można ją nosić na każdą okazję. Dla każdej skóry jest odpowiedni odcień czerwieni i trzeba w niego zainwestować.


LATO

Latem, kiedy temperatura jest najwyższa, skóra zazwyczaj ma lepszy odcień skóry z powodu dużej ekspozycji na słońce. Wiele osób lubi cieplejsze odcienie skóry, jednak ciemnienie skóry jest oznaką uszkodzenia i należy zachować ostrożność, aby ją chronić. W przypadku wystąpienia podrażnienia lub oparzeń słonecznych należy skonsultować się z dermatologiem. Ważne jest, aby przez cały rok wybierać produkty zawierające filtry UVA/UVB o szerokim spektrum działania, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia szkodliwych chorób skóry, takich jak nowotwory. Mineralne linie makijażu zapewniają najwygodniejszą ochronę. Wybierz produkty wolne od konserwantów, chemikaliów, barwników i talku, które powodują podrażnienia skóry. Wybierz produkty zgodnie z typem skóry i wymaganiami.

To świetny moment, aby użyć bronzerów do podkreślenia twarzy. Kolory takie jak brzoskwinia i złoto świetnie prezentują się na powiekach. Jasnozielony kolor zastosowany w dolnej powiece tworzy idealny letni look. Użyj podkładu, który jest lekki dla skóry i nie będzie wyglądał jak ciasto po przebywaniu na słońcu przez długie godziny.

Dla początkujących, którzy dopiero próbują swoich sił z makijażem – wybierz makijaż bez makijażu, rozmazuj eyeliner za pomocą gąbeczkowej końcówki, która pomaga zmiękczyć spojrzenie, pozostawiając oczy podkreślone, neutralny róż i połysk. Użyj dużo różu i brzoskwini na ustach, ponieważ pasują do prawie wszystkich odcieni skóry. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia używać konturówek do ust, wybierz odcień zbliżony do rzeczywistego koloru ust, aby uzyskać naturalny i świeży wygląd.

Leave a Reply