Categories:

Niesamowite korzyści aloesu na włosy

Czy wiesz, co może uratować suche, zniszczone włosy i przywrócić im dawną świetność? Pielęgnacja włosów królowej! Wspaniała Kleopatra i potężna Nefertiti bardzo cenili lecznicze i upiększające właściwości „lilii pustyni”, bardziej znanej jako aloes – rośliny o niesamowitych właściwościach odżywczych, które zostały odnotowane w raportach datowanych na 6000 lat.

Z pewnością zmieniłoby to twoje spojrzenie na aloes jako uroczą małą roślinkę, która wygodnie rośnie w twoim ogrodzie. Zanim przyjrzymy się, czy stosowanie aloesu do włosów może ożywić i dać suchym, spieczonym włosom nowe powiew, poznajmy kilka ciekawostek na temat tej niezwykłej rośliny.

Czym jest aloes?

Aloes to soczysta roślina o mięsistych liściach, która zawiera żelowatą substancję i rośnie w słonecznym klimacie na całym świecie. Ta lepka substancja zawarta w liściach aloesu ma właściwości nawilżające i odżywcze, które mogą leczyć nawet poparzoną słońcem skórę i powierzchniowe rany. W rzeczywistości znajdziesz wzmiankę o aloesie w historii kilku kultur na całym świecie, ponieważ był on używany do rozwiązywania niezliczonych obaw. Aloe vera jest bogaty w witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe, a jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne sprawiły, że jest niezwykle popularny w rytuałach kosmetycznych DIY.

Czy aloes jest dobry na włosy?

Teraz, gdy już wiesz, że aloes jest wszechstronną rośliną leczniczą, zajmijmy się pytaniem, które od dawna chcesz zadać – czy aloes jest dobry na włosy? Tak to jest! Wszystkie niezwykłe właściwości, które sprawiają, że aloes jest bardzo pożądanym tradycyjnym środkiem, sprawiają, że jest on również idealnym środkiem nawilżającym do włosów suchych, które desperacko potrzebują intensywnej dawki nawilżenia. Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że ​​aloes jest popularny, jest to, że pasuje do większości rodzajów włosów!

Jakie są różne zalety aloesu na włosy?

Stosowanie aloesu do włosów przyniosło wiele pożądanych rezultatów. Aloe vera jest bogaty w witaminy, niezbędne aminokwasy, sterydy roślinne, kwasy tłuszczowe i minerały, takie jak miedź i cynk, które przyczyniają się do wzrostu włosów.

Rzućmy okiem na różne zalety aloesu na włosy:

Pożegnaj przetłuszczające się włosy!

Przetłuszczające się włosy mogą zakłócić Twój harmonogram mycia włosów, a posypanie talkiem skóry głowy nie usunie ich przetłuszczania. Żel Aloe Vera przydaje się w takich sytuacjach awaryjnych, ponieważ delikatnie oczyszcza łodygę włosa i dokładnie to robi. Usuwa nadmiar sebum i osadów ze skóry głowy, a nawet pozbywa się wszelkich nagromadzeń, które mogą powodować przetłuszczanie włosów. Co więcej, w przeciwieństwie do chemicznych produktów do włosów, kiedy używasz aloesu do włosów, głęboko oczyszcza kosmyki, nie pozbawiając włosów ich naturalnego nawilżenia.

Super długie i mocne włosy!

Jedną z najbardziej kuszących zalet aloesu dla włosów jest to, że zapewnia długie i mocne włosy. Aloe vera delikatnie oczyszcza skórę głowy i pielęgnuje włosy, zmniejszając w ten sposób ryzyko łamania się włosów. Spowalnia proces wypadania włosów. Stosowanie aloesu do wzrostu włosów daje pożądane rezultaty, ponieważ roślina jest bogata w witaminy C, E, B-12, kwas foliowy i cholinę, które wspomagają wzrost włosów.

Naturalna osłona przeciwsłoneczna

Używanie aloesu do włosów przed wyjściem zapewnia bardzo potrzebną ochronę przed słońcem. Aloes tworzy naturalną warstwę ochronną wokół włosów i utrzymuje je nawilżone przez cały dzień. Co więcej, chroni nawet twoje włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez inne czynniki środowiskowe.

Jak używać aloesu do włosów?

Jeśli interesuje Cię używanie aloesu do włosów, oto co musisz zrobić:

  • Odetnij liść z rośliny aloesu i usuń żel za pomocą łyżki.
  • Wymieszaj go z olejem kokosowym lub oliwą z oliwek i nałóż miksturę bezpośrednio na skórę głowy. Odstaw na godzinę.
  • Zmyj miksturę łagodnym szamponem.
  • Powtarzaj ten proces co najmniej dwa-trzy razy w tygodniu.
  • Maseczki do włosów DIY Aloe Vera są dość popularne i pozostawiają włosy miękkie i gładkie.

Leave a Reply