Categories:

Kompletny przewodnik po kodeksach ubioru: w co się ubrać na każdą okazję

W naszym ubieraniu jest znacznie więcej, niż możemy sobie wyobrazić. Nasz ubiór wiele mówi o tym, kim jesteśmy i wpływa na wszelkiego rodzaju wrażenia. Ludzie wydają o nas pochopne osądy na podstawie ubrań, które nosimy. Wyciągają wnioski na temat naszej osobowości ze sposobu, w jaki wyglądamy. Więc jeśli uważasz, że „opinie” nie mają znaczenia, „wrażenia” mogą mieć znaczenie, dlatego „ubieranie się” z pewnością ma znaczenie.

Ubieranie jest oczywiście sztuką, sztuką umiejętnego noszenia się podczas różnych okazji, w których uczestniczymy. Okazje dyktują, jak powinniśmy się ubierać, aby dopasować się do nastroju wydarzeń. Ubieranie się na każdą okazję polega na okazaniu szacunku dla okazji i ludzi wokół ciebie. Poniżej przedstawiamy prosty przewodnik po ubiorze na każdą okazję.

Ślub

Ślub zazwyczaj jest imprezą z wiązaniem na czarno lub białym, chyba że panna młoda i pan młody zdecydowali się na temat filmu, który kochają.

Kobiety powinny zawsze pamiętać, aby omijać białe sukienki na weselach, ponieważ biały kolor jest tylko dla panny młodej. Załóż najlepsze suknie, jakie masz. To suknie do ziemi na wesele, ale zasady etykiety są łagodniejsze, sukienka do kolan jest równie dobra. Akcesoria zgodnie z nastrojem imprezy.

Dla mężczyzn to zawsze smoking. Ciemny garnitur nigdy nie wypada źle na takich oficjalnych imprezach z ciemnymi imprezowymi butami. Wybierz kolory odpowiednie do pory roku i pory roku.

Koktajl?

Przyjęcie koktajlowe to w dużej mierze nieformalne spotkanie towarzyskie, na którym ubierasz się prawie formalnie; więc dress code na koktajl party jest „szykowny, nieformalny”, czyli półformalny.

Smokingi dla mężczyzn i suknie wieczorowe dla kobiet to strój do uprawiania sportu na tych imprezach. Czarny kolor ma wieczorny klimat przyjęć koktajlowych, ale także każdy ciemny kolor będzie pasował, o ile nie rzuca się w oczy.

Męski strój koktajlowy pasuje do garnituru, płaszcza i krawata, podczas gdy strój damski to sukienka do kolan z falbanką. Dopuszczalne jest, jeśli twoja sukienka jest nieco powyżej kolana, ale zawsze pamiętaj, że istnieje cienka granica między byciem seksownym a wulgarnym.

Przyjęcie obiadowe

Ubierz się w strój koktajlowy, jeśli jest to formalna kolacja. Zawsze mądrzej jest poprosić gospodarza o radę. Nie chcesz obrazić gospodarza przy ich własnym stole, prawda? Więc nie przesadzaj. Ryzykujesz również obrazę swoich towarzyszy podczas obiadu, jeśli się nie ubierzesz.

Zawsze opłaca się poświęcić trochę czasu, aby zadzwonić do gospodarza, zanim pojawisz się u jego drzwi. Jeśli jest to uroczyste wydarzenie, ubierz się tak, jakbyś był tam, aby świętować, mały blask i kolor nie zaszkodzą.

Kolacja biznesowa lub impreza firmowa

Nie ubieraj się w strój, który jest zbyt prowokacyjny podczas biznesowej kolacji. Chcesz być traktowany poważnie, jeśli chodzi o awanse o pracę, a prowokacyjne ubieranie się przy żadnej z firmowych okazji nie działałoby na twoją korzyść. Ubiór jest „smart-casual”, czyli swobodny, ale odpowiedni do pracy. Jeśli chodzi o pracę, zawsze powinieneś dbać o to, by była profesjonalna.

Guru stylu sugerują, że kobiety mogą założyć na imprezę firmową spodnie, sukienkę na co dzień lub spódnicę z ładną bluzką. Mężczyznom zaleca się noszenie spodni khaki lub ubieranie się w koszulę z kołnierzykiem i mokasyny. Wyglądaj ostro, wyglądaj profesjonalnie . To jest mantra.

Wywiad

Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z najważniejszych dni w życiu. Musisz zrobić dobre pierwsze wrażenie, które w większości decyduje o tym, czy zostaniesz, czy odejdziesz. Garnitur to standardowy strój na rozmowę kwalifikacyjną.

Twój strój powinien odzwierciedlać to, że jesteś zdyscyplinowany i zaangażowany, więc wyglądaj na dopracowany. Jeśli jesteś zgubiony, telefon do kierowników działu HR z zapytaniem o strój jest całkowicie do przyjęcia. To pokazuje szacunek dla firmy i zainteresowanie pracą.

Garnitur szyty na miarę nadal jest standardem dla większości firm korporacyjnych. Panie powinny unikać zbytniego ozdabiania brzęczącą biżuterią, to rozprasza. Zegarek wystarczyłby i dobrze służył, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, pokazuje, że cenisz czas. Nie zakładaj, że nie zauważą, w końcu dosłownie prosisz ich, aby cię osądzili.

Chrzest, bar micwa lub inna ceremonia religijna

Wybierz strój odpowiedni dla obiektu religijnego. Wydarzenia religijne wydają się być bardziej konserwatywne, dlatego lepiej jest dokładnie sprawdzić ich konwencje przed wybraniem obraźliwego stroju.

Kobietom sugeruje się noszenie spódnicy poniżej kolan, kardiganów lub ładnych spodni khaki bez widocznych ramion i pleców. Trzymaj się z dala od głęboko wyciętych lub przylegających strojów, ponieważ mogą one obrażać w takich miejscach.

Jednak podczas uroczystości takich jak chrzest ważne jest, aby nie nosić niczego zbyt poważnego, pasować do kolorów uroczystości. Mężczyźni mogą nosić odpowiedni garnitur.

Pogrzeb

Kolor czarny jest najbezpieczniejszym wyborem, jeśli ubierasz się na pogrzeb, ale nie jest to obowiązkowe. Uroczystość wydarzenia można oddać za pomocą innych ciemnych, neutralnych kolorów, takich jak granat, węgiel drzewny czy leśna zieleń.

W przypadku kobiet odpowiednie są spodnie lub sukienka do kolan. Zdecyduj się na cichą biżuterię, taką jak perły. Mężczyźni mogą założyć ciemny garnitur, jeśli nie wygląda to na świątecznie.

Noc w teatrze, balecie lub operze

Były dni, kiedy noc w teatrze, balecie czy operze oznaczała przebieranie się na najlepszego, by się obnosić. Mężczyźni ubierali się w najlepsze smokingi, kobiety zakładały najlepsze suknie balowe z rękawiczkami i szalikami, które uzupełniały mężczyzn.

Jednak już tak nie jest i jeśli się tak ubierzesz, prawdopodobnie będziesz przesadnie ubrana na tę okazję . Codzienne stroje, dżinsy i t-shirty to w dzisiejszych czasach powszechne widoki. To nie znaczy, że nie możesz przebrać się na wieczór z klasą. Załóż swój koktajlowy strój lub wybierz dżinsy i t-shirt, jak chcesz.

Pierwsza randka

Pierwsza randka polega na pozostawieniu dobrego wrażenia. Sekret polega na tym, aby być sobą i ubierać się swobodnie, tak jak zawsze. Jeśli będziesz się zbyt mocno starał, to na pewno nie pozostanie to niezauważone, co może zagrać przeciwko tobie. Dotyczy to zarówno chłopaków, jak i dziewczyn.

Mężczyźni powinni nosić dżinsy i koszule z niezbędnymi dodatkami, które podsumowują ich osobowość. Kobiety zazwyczaj nie muszą robić zbyt wiele, aby zaimponować facetom, ale mówiąc to, nie wyglądają na zbyt obdarte i wyluzowane. Styliści sugerują, aby ubrać się w ładne obcisłe dżinsy i sweter lub koszulę, aby wyglądać swobodnie, ale modnie.

Spotkanie rodzinne, grill lub przyjęcie urodzinowe

To jest rodzina, zrelaksuj się przy swoich wyborach i poczuj się komfortowo . Kod jest zwyczajny. Wszystko idzie. Styliści mówią: „Jeśli jesteś kobietą, załóż sukienkę, spódnicę lub spodnie z ładnym topem na niezobowiązującą imprezę. Jeśli nie jesteś kobietą, noś spodnie khaki do guzików, sweter lub koszulkę polo.

Najprostszym sposobem ubierania się jest ubieranie się w dużej mierze zgodnie z twoją sylwetką, czasem i porą roku, aby jednocześnie zachować elegancję i wygodę.