Categories:

Jak się ubrać na imprezę firmową?

Wraz z zaproszeniem na imprezę firmową pojawia się pytanie: jaki strój będzie odpowiedni? Z jednej strony spotkania integracyjne mają na celu zacieśnić więzy pomiędzy pracownikami, jednakże wciąż znajdujemy się w towarzystwie przełożonych i osób, która zajmują wyższe stanowiska w miejscu pracy. Z tego powodu należy zachować balans pomiędzy swobodą, elegancją oraz nienagannym stylem. W poniższym artykule podpowiadamy, jak trafić w złoty środek podczas doboru stylizacji na imprezę firmową.

Dopasuj się do klimatu spotkania

Zanim otworzysz szafę, przeczytaj uważnie zaproszenie oraz dowiedz się, jak będzie wyglądała impreza. Tego typu spotkania mogą przybierać formę eleganckiej gali upamiętniającej jubileusz firmy lub całkowicie swobodnego wyjścia z takimi atrakcjami, jak mecz paintballowy. W wielu przypadkach obowiązywać będzie strój w stylu smart casual, jednakże możemy się spotkać również z imprezami tematycznymi – w takim wypadku trzeba zastanowić się nad odpowiednim dopasowaniem stroju do motywu przewodniego spotkania.

Smart casual – bezpieczny wybór podczas pracy oraz imprezy

W większości przypadków wybór stroju smart casualowego to najlepsza decyzja – styl łączy elegancję biznesowego dress code’u ze zdrową dawką swobody, która pomaga wyrazić swoją osobowość. Marynarka, biała koszula oraz spódnica lub spodnie (biznesowe lub chinosy) to świetna baza, którą można łatwo dopasować do swoich potrzeb. Zamiast formalnej koszuli możemy wybrać lekki sweter lub kolorową bluzkę oraz kilka dodatków w stylu glamour. Niewielkie akcenty potrafią całkowicie odmienić kreację, dlatego na swobodniejszą imprezę firmową warto sięgnąć po wisiory, kolczyki, brosze oraz bransolety, które przykują wzrok. Dobierając buty warto pamiętać o prostej zasadzie: wysokie obcasy oznaczają prostszy krój butów – w tym wypadku największą ozdobą jest Twoja sylwetka – natomiast wybierając niższe obuwie, można sobie pozwolić na nieco więcej szaleństwa w kwestii ozdób.

Alternatywą dla klasycznego smart casualowego stroju jest jednoczęściowa sukienka do kolan. To ucieleśnienie niewymuszonej elegancji w myśl reguły, że mniej znaczy więcej. Wystarczy wybrać odpowiednie buty oraz kilka dodatków, aby stworzyć nienachalną kreację, która sprawdzi się również w przypadku bardziej elegancji okazji. Jeżeli poszukujemy nieco swobodniejszej wersji klasycznej sukienki, warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie https://wearmedicine.com/s/sukienki-w-kwiaty.

Na bardziej uroczyste okazje

Jeżeli impreza firmowa ma oficjalny charakter, należy dopasować się do reguł obowiązującego dress code’u. Strzałem w dziesiątkę jest kobiecy garnitur, do którego możemy dodać złotą lub srebrną biżuterię. Podobnie jak w przypadku stroju smart casualowego, połączenie krótkiej spódnicy do kolana oraz eleganckiej bluzki z żorżetą stanowi prostą i efektowną kombinację. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o sukienkach koktajlowych, które zostały stworzone właśnie z myślą o tego typu okazjach. Jedyne, o czym warto pamiętać to aby kreacja nie odkrywała zbyt wiele. Chociaż impreza firmowa może odbywać się w przyjacielskiej atmosferze, nie oznacza to, że znana z biura hierarchia zniknęła bez śladu.