Categories:

Męskie paski – jak kupić najlepszy?

Prawie każda część męskiego stroju przyciąga znacznie więcej uwagi niż niski pasek. Jest traktowany bardziej jako narzędzie użytkowe niż element mody i jako taki jest produktem, który jest odbierany po namyśle, a nie jako poszukiwany.

W rzeczywistości jednak powinno być odwrotnie. Jeśli chcesz się wyróżnić lub wyrazić swoje zdanie, Twój pas powinien być jednym z pierwszych miejsc, od których zaczynasz.

Wysokiej jakości brązowy lub czarny pasek doda niezbędnego akcentu do skompletowania stroju, a kolorowy egzotyczny lub wyrazisty pasek może stać się centralnym elementem całego stroju.

W tym przewodniku pokażemy Ci, jak wybrać odpowiedni pas do konkretnej sytuacji.

Materiał

Skóra jest oczywiście najczęstszym rodzajem materiału na paski. Jest to nawet ważniejsze w przypadku zwykłego paska, jeśli możesz uwierzyć, że tak wielu ludzi nosi swój pasek na co dzień i będzie miał tendencję do szybkiego zepsucia się, chyba że jest zrobiony ze skóry licowej.

Zamsz to inny rodzaj materiału, który jest powszechnie używany w paskach casualowych. Nie jest tak wytrzymała jak skóra licowa, ale zazwyczaj ma podłoże ze skóry licowej, która zapewnia dodatkową wytrzymałość i trwałość, a nacięcie z przodu stanowi miłą odmianę od standardowej skóry.

Bawełna jest ostatnim głównym materiałem używanym do produkcji pasków casualowych. Będzie to najtańszy z materiałów i jest również uważany za najbardziej swobodny z trzech rodzajów pasków.

Paski bawełniane są wyjątkowe, ponieważ mogą używać standardowego pierścienia D jako klamry, dzięki czemu pasek po prostu się składa (co jest również najbardziej swobodnym ze wszystkich pasków) lub można dodać skórzane wykończenie na końcach, i niech pas używa normalnej klamry z dziurkowanymi otworami.

Rozmiary

Rozmiary pasków wydają się być nieco mylące, ponieważ różne marki i lokalizacje różnią się rozmiarem pasów.

Jeśli robisz zakupy w domu towarowym, możesz po prostu owinąć go wokół talii i upewnić się, że długość po sprzączce jest odpowiednia do rodzaju kupowanego paska.

Podczas gdy robisz zakupy online, niektóre strony zalecają zakup rozmiaru lub dwóch większych niż rozmiar talii spodni lub przyklejenie taśmy mierniczej do jednego z istniejących pasków, co bywa nieco skomplikowane.

Morał z tej historii jest taki, że jeśli jesteś osobiście, przymierz go, a jeśli robisz zakupy online, przeczytaj drobny druk na stronie internetowej, aby prawidłowo dopasować pasek.

Pielęgnacja i przechowywanie

Jeśli zdarzy ci się zabrudzić skórzany lub zamszowy pasek, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to użyć miękkiej szmatki z ciepłą wodą i sprawdzić, czy możesz zetrzeć ślad. Jeśli jest uparty i nie wyjdzie z samą wodą, być może będziesz musiał użyć szmatki do czyszczenia skóry, aby uzyskać wyższy poziom czyszczenia.

Gdy ślad lub plama zniknie, będziesz chciał użyć odżywki do skóry, aby zastąpić oleje, które zmył środek czyszczący. Po prostu użyj miękkiego, czystego ręcznika i wytrzyj odżywkę, a następnie pozostaw na 15-30 minut, aż się wchłonie.

Teraz, gdy twój pasek wrócił do dobrego stanu, możesz go schować zwinięty w szufladzie lub pudełku po butach, albo możesz użyć wieszaka na pasek, aby wisiał płasko w twojej szafie.

Niezbędne paski, które powinieneś posiadać

Chociaż nie zalecamy, abyś miał inny pasek do każdego stroju, a nawet na każdy dzień tygodnia, istnieje kilka wysokiej jakości pasków, które powinieneś mieć w swojej szafie:

  • Formal Black Dress Belt – To absolutny must have pasa do każdej czarnej lub szarej pary spodni.
  • Formalny brązowy pasek do sukienki — tuż za czarnym paskiem do sukienki znajduje się klasyczny brązowy pasek do sukienki, pasujący do każdej pary brązowych, jasnobrązowych, khaki lub granatowych spodni, które będziesz nosić w swoim życiu.
  • Codzienny brązowy lub jasnobrązowy skórzany pasek do dżinsów – Jeśli codziennie nosisz dżinsy lub codzienne ubrania, będzie to twój najważniejszy pasek. Warto w to zainwestować, ponieważ będziesz nosić go częściej niż prawie każdą inną część garderoby.
  • Casual Cotton lub Suede Belt – Gdy nadejdzie lato, szorty zastąpią dżinsy lub codzienne spodnie, więc będziesz potrzebować paska, który będzie do tego bardziej odpowiedni. Bawełniany lub zamszowy pasek na co dzień jest idealny do łączenia z szortami lub lnianymi spodniami i jest świetnym paskiem do trzymania pod ręką w takiej sytuacji.
  • Unikalny lub charakterystyczny pas — może nie jest to niezbędny pas, ale nadal warto o nim wspomnieć. Wyrazisty pasek będzie nieco bardziej efektowny niż klasyczne czarne i brązowe paski. Może to być niebieski skórzany pasek z czerwonymi przeszyciami, czerwony ferrari pasek z białymi przeszyciami lub szeroki żółty zamszowy pasek. Zamiast wtapiać się, ten pasek ma przyciągać uwagę.

Istnieje wiele innych pasków, które możesz posiadać oprócz tych wymienionych, ale jeśli chcesz pozbyć się niezbędnych rzeczy, to powinny to być pierwsze pozycje na twojej liście.

Leave a Reply