Categories:

Jak wybrać odpowiedni rodzaj majtek?

Niezależnie od tego, czy idziemy na siłownię, imprezę, randkę, czy też do pracy to w każdej z tych sytuacji warto mieć na sobie stosowną bieliznę. Oprócz atrakcyjnej kolorystyki i fasonu, należy także pomyśleć o odpowiednim dopasowaniu oraz rodzaju materiału, z jakiego jest ona wykonana.

Jakie są dostępne rodzaje damskich majtek? 

W obecnych czasach bielizna codzienna, w tym także majtki, oprócz względów estetycznych mają także różne funkcje. Warto więc przyjrzeć się popularnym rodzajom majtek, z których każdy ma swoje zalety oraz wady.

Figi brazylijskie to niezwykle popularna w ostatnim czasie bielizna, która idealnie nadaje się na romantyczne spotkanie. Majtki brazylijskie eksponują piękno damskich pośladków. Dziesięć lat temu majtki typu stringi były najbardziej popularnym rodzajem majtek wśród młodych dziewcząt. Jednak stopniowo ta moda ustała, ponieważ kobiety zaczęły zwracać większą uwagę na swoje zdrowie, a niestety stałe noszenie stringów przyczynia się do powstawania przykrych infekcji. Każda z Pań pomimo tego zawsze pragnie wyglądać atrakcyjnie, dlatego też nie zniknęła chęć skupienia się na pięknych kształtach i elastycznych pośladkach, a brazylijskie majtki  doskonale spisują się w tym właśnie zadaniu. Z całą pewnością pojawia się wówczas pytanie co to za model? Figi brazylijskie nieco przypominają stringi, ale charakteryzują się szerokim topem, zwężającym się ku dołowi, ale nie tak zauważalnym, jak w stringach. W ten sposób zachowana zostaje wygoda klasycznych majtek i podkreślona kobieca krągłość. Majtki brazylijskie są bardzo różnorodne, tzn. bywają mniej lub bardziej zapięte, koronkowe, gładkie, czy też bezszwowe. Obecnie dostępne są zarówno zestawy klasyczne, jak i erotyczne. Po prostu jest to niezwykle uniwersalny rodzaj majtek.

Kolejnym rodzajem są modele typu slip. Jest to damska bielizna na co dzień. Najczęściej są to figi wykonane z miękkiej, przyjemnej w dotyku bawełny z dodatkiem elastanu. Elastan jest potrzebny, aby nadać produktowi dodatkową wytrzymałość, zwiększyć odporność na zużycie, a także po to, aby majtki mogły się odpowiednio rozciągać i dobrze przylegać do sylwetki. Bawełna i bambus to najlepsze materiały do produkcji bielizny przeznaczonej do codziennego użytku. Alternatywą dla nich są nowoczesne tkaniny syntetyczne, które również przepuszczają powietrze, ale nadal nie mogą być z nimi porównywane pod względem miękkości. Minusem produktów bawełnianych jest to, że  wyglądają prosto i niedrogo. Jeśli więc zamierzamy elegancko prezentować się w swojej bieliźnie wyglądać, to należy wybrać tkaniny mieszane, które nadają połysku produktom, a także opcje z bogatymi wykończeniami, takimi jak koronki, hafty, oraz inne ozdobne wstawki. 

Z kolei dla aktywnych kobiet producenci przygotowali także całą serię modeli majtek kompresyjnych, które oprócz estetycznego wyglądu, zapewniają także odpowiednie wsparcie mięśniom.

W obecnych czasach wybór w sklepach z bieliźniarskich jest bardzo duży. Dlatego też bez żadnych problemów każda z Pań znajdzie dla siebie odpowiedni biustonosz, bieliznę nocną, czy też seksowne stringi.

Polecamy!