Categories:

Jak wybrać najlepszy odcień szminki?

Nie ma jednej, sztywnej i szybkiej zasady, aby wybrać najlepszy odcień szminki pasujący do odcienia skóry i podkreślający Twój wygląd. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszą pomadkę.

Określanie odcienia Twojej skóry

Pierwszym krokiem w wyborze szminki powinno być określenie odcienia skóry. Mamy pięć rodzajów odcieni skóry, są to jasne, jasne, średnie, jasnobrązowe lub głębokie kolory skóry. Odcienie szminki, które zwykle pasują do osób o jasnej i jasnej karnacji, obejmują kolory różowy, koralowy, brzoskwiniowy, nude i zakurzoną czerwień.

Osoby o średnim odcieniu skóry powinny wybrać szminkę w kolorze wiśniowym, fioletoworóżowym i różanym. Dziewczyny, które mają opaloną skórę, mogą wybrać kolory koralowe, głębokie róże i jaskrawoczerwone. Nigdy nie powinni wybierać brązowawej szminki.
Te o głębokim odcieniu skóry najlepiej nadają się do karmelowych, winnych i czerwonych kolorów na bazie wina. Szybkim sposobem na określenie odcienia skóry jest przyjrzenie się żyłom dłoni. Jeśli są niebieskie, masz jasny i jasny odcień, jeśli wydają się zielone, masz ciepły odcień skóry.

Kształt Twoich ust

Tak, jest to ważna uwaga przed wyborem koloru szminki. Kobiety z ciężkimi dolnymi ustami mogą zdecydować się na małe, cieliste kolory na środku ust, podczas gdy kobiety z górnymi, ciężkimi ustami mogą nałożyć jasną ciemną pomadkę zarówno na górną, jak i dolną wargę.

Rozmiar ust

Mamy albo cienkie usta, albo pulchne. Osoby z cienkimi ustami powinny unikać ciemnych szminek, ponieważ sprawiają, że Twoje usta wyglądają na jeszcze cieńsze. Osoby obdarzone pulchnymi ustami powinny zastosować nieco ciemniejsze kolory, aby je uwydatnić.

Kolor twoich zębów

Osoby z żółtawymi zębami powinny unikać fioletowych, brązowych i jaskrawoczerwonych szkarłatnych kolorów. Ci z lśniącymi białymi zębami mogą wybrać dowolny kolor, który im się podoba, odpowiedni do ich ust.

Większość z nas ma w swojej szafie do makijażu garść szminek i zwykle kupujemy nowe, aby dodać je do naszej kolekcji. Mamy trochę szminek, które nosimy na co dzień, a niektóre tylko na specjalne okazje. Czasami w sklepie z kosmetykami pociąga Cię kolor szminki i pragniesz umieścić ją na ustach. Ale czy zdajesz sobie sprawę, czy są odpowiednie, czy nie? Czy pasują do Twojego odcienia skóry, czy nie? Te względy są bardzo ważne, aby wziąć pod uwagę przed zakupem tych szminek. Kupując pomadkę do ust, która na ciebie nie działa, to zwykła strata pieniędzy i wysiłku. Daje katastrofalny wynik. Jest to bardziej prawdopodobne, ponieważ koliduje z odcieniem skóry, kolorem zębów, wielkością i kształtem ust.

Dlatego postępuj zgodnie z prostymi wskazówkami, które pomogą Ci wybrać najlepszą szminkę i uwydatnić te piękne usta.

Leave a Reply