Categories:

Jak profesjonalnie przygotować skórę do makijażu?


Przygotowanie skóry przed nałożeniem makijażu jest bardzo istotne. Makijaż zapewni nieskazitelny piękny wygląd tylko wtedy, gdy przygotowanie przed nałożeniem makijażu będzie perfekcyjne. Sposoby na przygotowanie twarzy przed makijażem to

Oczyszczanie

To pierwszy i najważniejszy krok o najwyższej wadze. Upewnij się, że twarz jest dokładnie oczyszczona za pomocą odpowiedniego płynu do mycia twarzy, aby usunąć cząsteczki brudu, które chorują na twarz z zewnętrznych zanieczyszczeń. Dobre mycie twarzy odblokowuje również pory skóry.

Pocieranie lodem

Wcieranie lodu w swój grzech przynosi kilka korzyści. Jest to etap przygotowawczy stosowany przez wielu wizażystów przed nałożeniem makijażu. Po oczyszczeniu twarzy płynem do mycia twarzy, pocieraj twarz kilkoma kostkami pod oczy. Ten krok jest bardzo ważny, aby poprawić krążenie krwi i dodać blasku twojej twarzy. Działa kojąco na oczy i zmniejsza obrzęki pod oczami. Zmniejsza również pory na skórze.

Peeling

Jest to ważny krok do wykonania przed nałożeniem makijażu. Najlepiej robić to dwa razy w tygodniu. Kontynuuj oczyszczanie za pomocą peelingu, który pomaga skórze twarzy pozbyć się nadmiernego nagromadzenia i usuwa martwe komórki naskórka. Ale używając peelingu, nie złuszczaj zbytnio skóry, wyrządzi to więcej szkody niż pożytku. Zbyt duże złuszczanie złuszczy najważniejsze warstwy skóry i może spowodować nadmierne przetłuszczanie się, prowadzące do wyprysków.

Toner

Po zakończeniu złuszczania skóry tonik lub serum są bardzo przydatne do nawilżenia skóry. Tonik jest przydatny w przypadku cery tłustej, a serum dobrze sprawdza się u kobiet z suchą skórą. Tonik lub serum zawiera witaminę C, która wygładza skórę, uszczelnia wilgoć i minimalizuje oznaki starzenia.

Krem pod oczy

Ten krok poprzedza nawilżenie. Krem pod oczy nawilża skórę wokół oczu i wyrównuje jej koloryt, co sprawia, że ​​wyglądasz na bardziej rozbudzoną. Nałóż równomiernie tylko cienką warstwę wokół oczu, aby uzyskać idealne rezultaty.

Nawilżenie

Skóra musi być dobrze nawilżona, aby zapobiec szorstkiemu i niejednolitemu makijażowi. Niezatykający porów krem ​​nawilżający jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

Pomadka

Ten krok jest bardzo często pomijany przez wielu z nas. Ale jest to bardzo ważny krok, który należy wykonać przed nałożeniem konturówki lub szminki. Upewnij się, że nawilżyłeś usta. Kiedy masz suche, spierzchnięte usta, dobry balsam do ust natychmiast zmiękczy i ukoi wysuszone usta. Upewnij się, że balsam do ust pozostaje na co najmniej pięć minut przed nałożeniem konturówki i pomadki, aby uzyskać pożądany efekt.

Primer

Ostatnim krokiem w przygotowaniu skóry do makijażu jest dobry podkład. Podkłady są bardzo pomocne, aby makijaż utrzymał się dłużej i gładko się rozprowadzał. Po nałożeniu podkładu skóra poczuje się nawilżona i gotowa do wykonania makijażu.

Odpowiednie przygotowanie twarzy ułatwi wykonanie makijażu i nada twarzy bardziej promiennego wyglądu

Leave a Reply