Categories:

Akcesoria: jak wybrać biżuterię pasującą do każdego stroju?

Każdy modny strój potrzebuje dodatków, aby był kompletny, ale jak możesz zdecydować? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować styl!

Biżuteria jest niezbędna do wykończonego stroju. Odpowiednio dobrana biżuteria może połączyć cały strój, dopełniając kolorem i stylem. Ale niewłaściwa biżuteria może zepsuć piękny wygląd.

Zła biżuteria może sprawić, że prosty strój będzie wyglądać niezgrabnie. Może sprawić, że strój do pracy stanie się nieprofesjonalny. A kiedy ubierasz się na imprezy, Twoja oszałamiająca sukienka koktajlowa może wyglądać na nieoszlifowaną w połączeniu z niewłaściwymi elementami.

Dlatego ważne jest, aby nauczyć się dobierać akcesoria. Nie powinieneś tracić czasu na ułożenie stroju, który przyciągnie wzrok tylko po to, by zrujnować go niewłaściwa biżuteria. Nie martw się, nauka właściwego sposobu dodawania akcesoriów to prosty wyczyn.

Oto jak dobrać biżuterię do dowolnego stroju.

Pomyśl o tej okazji

Jak każdy strój, który wybierzesz, będziesz chciał wziąć pod uwagę okazję, kiedy wybierasz biżuterię. Niektóre ubrania są zbyt wystrojone na oficjalne wydarzenia, a niektóre są zbyt ekstrawaganckie na co dzień.

Dopasowując biżuterię, okazja określi, które elementy wybierzesz. Jeśli ubierasz się na takie wydarzenie, jak ślub, przyjęcie koktajlowe lub wieczór randkowy, ubrania, które są eleganckie i formalne, są idealnym wyborem. Pomyśl o bogatych klejnotach w klasycznych stylach.

Codzienne stroje wymagają biżuterii, która jest nieco mniej wymyślna. Tutaj możesz bawić się różnymi trendami i eksperymentować ze stylami. Wyluzowany strój z dżinsami i koszulką poradzi sobie z dużo bardziej zabawnymi rodzajami biżuterii.

Zacznij od schematu kolorów

Jednym z najłatwiejszych sposobów na połączenie biżuterii ze strojem jest zrobienie tego w schemacie kolorystycznym. Użyj koła kolorów, aby znaleźć interesujące pary, które mogą sprawić, że wyjdziesz z pudełka. Teoria kolorów pomoże Ci stworzyć harmonijne kreacje z wizualnym zainteresowaniem.

Istnieje sześć podstawowych technik tworzenia schematu kolorów za pomocą koła kolorów. Uzupełniające, analogiczne, triadyczne, dzielone, komplementarne, tetradyczne i kwadratowe to schematy kolorów, za pomocą których możesz zbudować swój wygląd.

Wraz ze schematem kolorów rozważ odcień i nasycenie jako coś, do czego powinieneś pasować. Jeśli twój strój ma stonowane odcienie, biżuteria o tym samym nasyceniu i odcieniu będzie komplementem, a nie biżuterią w żywych odcieniach klejnotów.

Uzupełnij dekolt

Jeśli chodzi o naszyjniki, zwróć uwagę na styl swojego dekoltu na topach i sukienkach. Najlepiej byłoby, gdyby grały ze sobą, nie przysłaniając drugiego.

Niewłaściwy naszyjnik zderzający się z dekoltem może stworzyć dysonans, który odrzuca cały wygląd. Generalnie najlepiej kierować się kształtem dekoltu i pozwolić, by biżuteria podążała za nim.

Z reguły twój naszyjnik powinien zatrzymywać się kilka centymetrów powyżej miejsca, w którym zaczyna się twój dekolt. Dłuższe naszyjniki najlepiej prezentują się z dekoltami, które nie są skomplikowane z dużą ilością detali i funkcji. Im więcej skóry pokażesz, tym bardziej złożony może być Twój naszyjnik.

Zdefiniuj styl

Sposób, w jaki definiujesz swój styl ubioru, można również zastosować do biżuterii. Jeśli istnieje pewna estetyka, którą lubisz podążać, może to znacznie ułatwić kupowanie biżuterii. Jak więc definiujesz sposób, w jaki się ubierasz?

Czy twoje ubrania są modne, z dużą ilością czerni i skóry? A może ubierasz się bardziej wyrafinowanie z prostymi liniami i czystymi, wypolerowanymi elementami? A może lubisz wyluzowany styl z wpływami boho, nosząc dużo dżinsów i zwiewne topy.

Jeśli potrafisz określić sposób ubierania się za pomocą opisowych słów, znacznie ułatwi to znalezienie pasującej biżuterii. Ktoś o ostrzejszym wyglądzie może zdecydować się na warstwowe naszyjniki, dużo metalu i odważne kolczyki. Podczas gdy wyrafinowany wygląd może wykorzystywać klasyczne elementy.

A jeśli jesteś kimś, kto lubi bawić się mnóstwem różnych stylów, kategoryzacja biżuterii może nadal pomóc. Będziesz mieć gotowe elementy, o których wiesz, że działają na określoną estetykę. Ale jeśli chcesz trochę szaleć i mieszać style, nadal będziesz wiedział, jakie elementy chwycić.

Równowaga jest wszystkim

Podobnie jak w przypadku równoważenia swoich eksponatów, chcesz, aby biżuteria przywracała równowagę Twoim ubraniom. Ma to więcej wspólnego z nadrukiem twoich ubrań niż fizycznym wyważeniem twojej biżuterii.

Pomyśl o szczegółach swojego stroju. Czy są zajęte wydruki lub wiele dodanych szczegółów? A może są to głównie bryły i proste wzory?

Będziesz chciał, aby Twój strój i biżuteria były harmonijne. Intensywne nadruki i wiele detali lepiej uzupełnia subtelna biżuteria, podczas gdy strój z mniejszą liczbą ozdób może zyskać na odważniejszych elementach.

Nie oznacza to, że odważny strój wymaga delikatnej biżuterii. Możesz połączyć odważny wygląd z odważną biżuterią, jeśli pasuje do stylu i nie przytłacza wyglądu. Wybieraj odważniejsze stroje, pamiętaj o kolorach, fakturach i nadrukach.

Materiał, z którego wykonana jest Twoja odzież, jest dobrym punktem wyjścia. Grube swetry z dzianiny i tkaniny takie jak wełna, tweed, sztruks dobrze komponują się z delikatną biżuterią. Podczas gdy lżejsze tkaniny, takie jak bawełna, szyfon i nylon, mogą zyskać na cięższej biżuterii.

Nie bój się wypróbowywać różnych stylizacji ani mieszać materiałów i gramatur. Wypróbuj bluzkę zapinaną na guziki z ciężką biżuterią wysadzaną kamieniami szlachetnymi. Prosta sukienka t-shirtowa dobrze komponuje się z długimi, delikatnymi naszyjnikami.

Spróbuj warstw

Biżuteria warstwowa jest obecnie w modzie. Mieszanie naszyjników o trzech różnych długościach to świetny sposób na zabawę stylem, a jednocześnie dodanie tekstury do biżuterii. Duży kamień wraz z dwoma delikatnymi łańcuszkami świetnie nadaje się do każdego codziennego wyglądu.

Modne są również bransoletki i pierścionki do układania w stos. W przypadku bransoletek spróbuj dodać koraliki, tekstury i kolory. A z pierścieniami wypróbuj różne kształty i rozmieszczenie.

Kolczyki z układaniem uszu i konstelacjami to kolejny sposób, w jaki ludzie układają swoją biżuterię. Kolczyki w różnych kształtach i rozmiarach mogą wyeksponować Twoją osobowość i dodać wyjątkowego charakteru Twojemu strojowi.


Odpowiednia biżuteria może uwydatnić Twój wygląd, podkreślić cechy i wyeksponować Twój niepowtarzalny styl. Dlatego warto nauczyć się dobierać dodatki do ubrań.

Dzięki tym wskazówkom możesz stworzyć stroje, które przyciągną uwagę za każdym razem, gdy je założysz. Bez względu na to, na jaką okazję jesteś ubrana, bez względu na kolory i fasony, znajdziesz idealną biżuterię, która będzie do niej pasować. Powodzenia!

Leave a Reply