Categories:

7 wskazówek, jak wybrać najlepsze perfumy dla kobiet

Charakterystyczne zapachy są wizytówką każdego, kogo spotkasz. Znalezienie najlepszych perfum dla kobiet nie jest łatwym zadaniem.

Zrozum podstawy perfum i zastosuj się do naszych 7 wskazówek, aby wybrać te, które najbardziej do Ciebie pasują.

Perfumy – podstawy

Zanim zdecydujesz się na najlepsze perfumy dla kobiet, ważne jest, abyś zrozumiał podstawy świata perfum.

Absoluty: Są to czyste naturalne olejki i ekstrakty z kwiatów i innych naturalnych materiałów. Są one bardzo drogie jak na niewielką ilość.

Nuta: Jest to element zapachowy w każdych perfumach i wodach kolońskich. Nuty górne przechodzą w nuty środkowe, a następnie w nuty bazowe, które utrzymują się w zapachu.

Woda kolońska: Woda kolońska zawiera od trzech do pięciu procent olejku eterycznego w mieszaninie alkoholu i wody, jest lekka i odświeżająca.

Eau de Toilette: Zawiera mniej więcej tyle samo lub nieco więcej olejków zapachowych i jest mieszana z alkoholem zamiast z wodą.

Eau de Parfum: zawiera większą ilość olejków zapachowych, a ponieważ jest mieszana z alkoholem, jest droższa od Eau de Cologne i Eau de Toilette.

Perfumy: od 15 do 30 procent olejków zapachowych zmieszanych z alkoholem, droższe od wody kolońskiej, wody toaletowej i wody perfumowanej.

Rodziny zapachów dla kobiet

Istnieją cztery rodziny zapachowe, z których składa się większość zapachów kobiecych. Cztery podstawowe rodziny zapachów to: kwiatowe/słodkie, cytrusowe/owocowe/świeże, orientalne/pikantne i drzewne/szyprowe.

Najlepsze perfumy dla kobiet będą cytrusowe, świeże, kwiatowe, orientalne, słodkie, korzenne lub drzewne.

Nigdy nie decyduj się na perfumy, jeśli nie powąchasz nut bazowych. Nie decyduj się na zapach, dopóki nie powąchasz jego końcowych nut.

Zawsze miej w swojej kolekcji perfumy z różnych rodzin zapachowych. Idealnie jest zawsze zmieniać perfumy w zależności od pory roku, okazji i pory dnia. To, co sprawdza się zarówno w dzień, jak i w nocy, to na przykład Wild Spirit, który urzeka kwiatowo-drzewnym wykończeniem.

Otwarcie jasnymi nutami cytrusowymi uosabia kobiecą radość życia, która przechodzi w urzekające akordy kwiatowe tuberozy i jaśminu.

Na randkę z ukochaną osobą wybierz perfumy o orientalnych i korzennych nutach. W chłodnych klimatach możesz nosić W chłodnych klimatach możesz nosić mocniejsze perfumy, ponieważ nie będą zbyt mocne, a latem zawsze najlepiej jest wybierać lżejsze zapachy.

Zanim zdecydujesz się na perfumy, zawsze bierz pod uwagę typ swojej skóry. Perfumy szybciej rozpraszają się na bardziej suchych odcieniach skóry.

Zrozum, która rodzina zapachów jest tą, którą najbardziej lubisz. Twoje perfumy będą z Tobą przez bardzo długi czas, więc upewnij się, że będziesz się nimi cieszyć!

Na zakupy perfum wybierz się wieczorem: Nasz zmysł węchu wyostrza się pod koniec dnia, a także przy cieplejszej pogodzie. Dlatego na zakupy wybieraj się popołudniami i wieczorem, aby naprawdę poczuć zapach perfum.

Zawsze najpierw rozpyl zapach na kartkę. Po pierwszych dziesięciu minutach powąchaj go jeszcze raz i dopiero, gdy przypadnie Ci do gustu, rozpyl go na skórę.

Nigdy nie próbuj całej gamy perfum naraz. Wybierz się na kilka wycieczek do perfumerii, powąchaj zapach ze słoiczków z ziarnami kawy ustawionych na ladzie i powąchaj jeszcze raz. W ten sposób oczyścisz swój węch w przerwach między testowaniem różnych zapachów.

Leave a Reply