Categories:

Nauka literek: jak uczyć się alfabetu

Znajdziesz różne opinie, jeśli chodzi o to, jak najlepiej uczyć się alfabetu . Niektórzy uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się na liście tygodnia . Inni uważają, że powinna istnieć cała instrukcja alfabetu . Inny obóz mówi, że powinniśmy uczyć liter w kolejności częstotliwości. Potem toczy się cała debata na temat nauczania małych lub wielkich liter w pierwszej kolejności. To naprawdę może przyprawić o zawrót głowy!

Przez lata pracowałem z wieloma dziećmi, rodzinami i nauczycielami we wczesnej edukacji. W kółko widziałem, że jeśli dodamy spersonalizowany akcent do naszej nauki, nagrody są wspaniałe. Więc sugeruję, kiedy próbujesz zdecydować, które litery uczyć jako pierwsze, zacznij od liter w imieniu Twojego dziecka!

Najbardziej spersonalizowanym i znaczącym słowem w świecie dziecka jest jego imię. I to imię składa się z liter.

Teraz wiemy, od których liter zacząć, ale jak nauczyć dziecko liter w jego imieniu?  Nauczanie alfabetu dla małych dzieci musi zawierać kilka rzeczy.  Musi być:

  1. Praktyczny
  2. Figlarny
  3. Powtarzalne

Praktyczny

Dzieci muszą podnosić litery, obracać je, dotykać i sortować. Naszą ulubioną manipulacją do tego celu jest zestaw liter magnetycznych, zarówno małych, jak i wielkich.  

Figlarny

Włączenie nauki liter w twoim imieniu powinno odbywać się w zabawny sposób. Nie ma potrzeby ćwiczeń z kartami. Uwzględnij czynności motoryki dużej i czynności sensoryczne.

Powtarzalne

Wszyscy potrzebujemy wielokrotnego kontaktu z czymś, zanim naprawdę to posiadamy. Próbujesz umieścić imię dziecka w piosence.

Leave a Reply