Categories:

Róże w wazonie: jak dbać o bukiet kwiatów?

Róże to jedne z najpiękniejszych bukietów. Niezależnie od tego, czy są czerwone, żółte, czy mieszane, zawsze są romantyczne i wzruszające. Jednak po ścięciu z rośliny ich żywotność jest bardzo ograniczona. Aby przedłużyć tę żywotność, musisz wykonać poniższe czynności, które poprawią wygląd, wytrzymałość i trwałość Twojego bukietu.

Pierwsze kroki w utrzymaniu pięknego bukietu róż

Otrzymanie bukietu róż jest ekscytujące, ale zanim wystawisz go na widok publiczny, musisz wykonać kilka ważnych kroków, aby zachować jego piękno.

Po pierwsze, ostrożnie zdejmij plastikową wyściółkę ochronną. Aby nie uszkodzić róż, należy powoli wyciągnąć folię na wierzch bukietu.
Następnie zdejmij woreczek, który przykrywa piankę kwiatową, a potem samą piankę. Wyciągnij piankę jednym szybkim pociągnięciem, co pomoże złapać nadmiar pianki kwiatowej i zapobiegnie bałaganowi. Pianka kwiatowa jest używana do utrzymania świeżości kwiatów podczas transportu i nie jest potrzebna po dostarczeniu kwiatów.
Pamiętaj o wypłukaniu dolnej części łodyg, aby usunąć nadmiar pianki.

Następnie usuń płatki ochronne (zewnętrzne). Zewnętrzne płatki są nieestetyczne, ale pozostawia się je na różach podczas transportu ze względu na ochronę, jaką zapewniają.
Róże muszą wchłaniać wodę, aby długo żyły, pozostały żywe i atrakcyjne. Aby to ułatwić, należy umieścić łodygi pod bieżącym kranem, a następnie obciąć dolną część łodygi o 1 cm. Podczas tej czynności należy trzymać kwiaty pod kątem. Obcięcie łodyg otwiera pory róży, dzięki czemu może ona wchłonąć wodę. Trzymanie ich pod kątem wspomaga proces wchłaniania wody.

Następnie należy usunąć nadmiar liści z tych części łodyg, które będą znajdować się pod wodą, gdy róże będą w wazonie. Zapobiega to zabrudzeniu wody przez liście. Ponadto, jeśli liście pozostaną pod wodą, odprowadzą wodę z kwiatów.
Wazon powinien być wypełniony wodą o temperaturze pokojowej. Należy pamiętać o dodaniu jednego opakowania pożywki dla kwiatów.
Po około trzech dniach należy wymienić wodę, ponownie przyciąć łodygi i dodać drugą paczkę nawozu dla roślin. Jeśli kolor wody zmieni się przed upływem trzech dni, należy ją wymienić. Zmiana koloru, a zwłaszcza zażółcenie i zmętnienie wody, oznacza, że w wodzie znajdują się bakterie, które powodują więdnięcie róż.
Wybierając miejsce do eksponowania róż, należy pamiętać o tym, aby nie było ono narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ciepła lub przeciągów, które skracają żywotność kwiatów. Aby zapewnić im jak najdłuższą trwałość, przechowuj je w chłodnym pomieszczeniu.

Pielęgnacja kwiatów Baby’s Breath dołączonych do bukietu

Kwiaty Baby’s Breath są delikatne i kapryśne. Kwiaty Baby’s Breath są często eksponowane na ślubach. Można z nich tworzyć korony dla druhen i dziewczynek do kwiatów. Panny młode uważają, że Baby’s Breath stanowi piękny akcent, gdy nosi się go we włosach.

Te eterycznie wyglądające kwiaty są pięknym dodatkiem do bukietów i dekoracji, a także często stosuje się je jako wypełniacz. Choć kwiaty Baby’s Breath dodają bukietowi urody, wymagają dodatkowej pielęgnacji.

Aby zapewnić trwałość kwiatów Baby’s Breath, należy postępować tak samo, jak w przypadku róż:

Przepłucz dolną część łodygi, aby usunąć nadmiar piany.
Usuń z łodyg płatki ochronne, aby uwydatnić piękno kwiatów Baby’s Breath. Podobnie jak w przypadku róż, płatki ochronne pozostawia się, aby chronić kwiaty podczas transportu.
Umieść kwiat Baby’s Breath pod bieżącą wodą, trzymając go pod kątem. Podobnie jak w przypadku róż, kwiaty Baby’s Breath muszą wchłaniać wodę, aby pozostać żywe i piękne. Aby to ułatwić, należy odciąć dolną część łodygi o 1 cm.
Podobnie jak w przypadku róż, usuń z łodyg nadmiar liści, aby utrzymać czystą wodę i zapobiec kradzieży cennej wilgoci z kwiatów.

Kilka wskazówek, jak dbać o róże:

  • Ustawiaj je w pobliżu światła i co jakiś czas obracaj wazon, aby kwiaty miały tyle samo słońca.
  • Oprzyj się pokusie dotykania kwiatów. Oleje znajdujące się w naszej skórze przenoszą się na kwiaty i przyspieszają ich rozkład.
  • Kwiaty należy wystawiać z dala od owoców i warzyw. Owoce i warzywa wydzielają gazy, które mogą zabić kwiaty.
  • Używaj pokarmu dla kwiatów. Jeśli ich nie masz, dodaj do wody aspirynę. Uważa się, że aspiryna dostarcza węglowodanów, które są niezbędne do wzrostu i przetrwania kwiatów.
  • Używaj wody butelkowanej. Chcesz mieć jak najczystszą wodę.
  • Dodaj do wody sodę cytrynowo-limonkową. Obniża to pH wody, co poprawia jej wchłanianie.
  • Dodaj do wody miód lub 7-up, aby dostarczyć kwiatom energii.

Dzięki tym sztuczkom możesz przedłużyć żywotność swojego bukietu róż i sprawić, że będzie wyglądał fantastycznie.

Jak długo wytrzymuje bukiet róż?

Jeśli dobrze się o niego dba, bukiet róż może przetrwać nawet siedem dni lub dłużej. Czas, jaki róże zachowują po ścięciu, określa się mianem trwałości wazonu. Aby przedłużyć trwałość bukietu, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie kwiatów. Z tego powodu unikanie bezpośredniego działania promieni słonecznych i przechowywanie w chłodnym miejscu przedłuża trwałość wazonu. Ważne jest także, aby nie zostawiać bukietu w rozgrzanym samochodzie. Już kilka godzin uwięzionych w upale może wyssać wodę z róż i sprawić, że będą one zwiędnięte.

Jak przedłużyć trwałość bukietu w wazonie

Róże są piękne, romantyczne i drogie, nic więc dziwnego, że ludzie chcą, aby były trwałe. Aby przedłużyć żywotność wazonu, należy przestrzegać następujących ważnych zasad:

Utrzymuj wazon w czystości

Przed zanurzeniem ciętych łodyg w wodzie należy umyć wazon. Należy go również czyścić przy każdej wymianie wody. Pamiętaj, aby wytrzeć wnętrze wazonu. Usuwa to pozostałości, które sprzyjają rozwojowi bakterii.

Regularna wymiana wody

Kontrolując wodę, można przedłużyć żywotność wazonu. Jeśli woda zaczyna zmieniać kolory, należy ją natychmiast wymienić. W przeciwnym razie należy wymieniać wodę co dwa lub trzy dni. Unikaj pokusy uzupełniania wody.

Nie pozwól, aby cokolwiek znalazło się pod powierzchnią wody

Zanurzone w wodzie płatki kwiatów i zieleń stanowią fabrykę bakterii. Upewnij się, że rozmiar wazonu jest wystarczający, aby utrzymać je nad wodą, zapewniając jednocześnie odpowiednią wysokość dla kwiatów.

Dowiedz się, co znajduje się w pożywce dla kwiatów

Wiele pokarmów dla kwiatów zawiera cukier. Jest to ważny dodatek, ponieważ kwiaty potrzebują cukru, aby kwitnąć i pozostać zdrowe. Jednak bakterie także wykorzystują cukier do rozwoju, a bakterie to najpewniejszy zabójca Twojego bukietu róż. Aby uniemożliwić bakteriom ucztowanie na cukrze, użyj wybielacza do dezynfekcji wazonu i dodaj sok z cytryny jako środek zakwaszający.

Dlaczego pokarm dla kwiatów jest tak ważny

Gdy kwiat zostanie odcięty od rośliny, traci swoje naturalne źródło pożywienia. Bez pokarmu zastępczego kwiaty wytrzymują bardzo krótko, szybko więdną i stają się nieatrakcyjne. Przy zakupie kwiatów w kwiaciarni może być dołączona do nich paczka z pokarmem dla roślin. Użycie takiego opakowania przedłuży żywotność bukietu róż do siedmiu dni lub więcej, a jednocześnie sprawi, że będą one wyglądały zdrowo, silnie i pięknie.

Kwiaty potrzebują trzech składników, aby przetrwać i rozwijać się: węglowodanów, biocydów i środków zakwaszających. Kwiaty wykorzystują węglowodany do metabolizmu komórkowego, biocydy do zwalczania bakterii, a zakwaszacze do obniżania pH wody, co zwiększa jej absorpcję.

Leave a Reply