Categories:

Jak wybrać najlepsze świece do swojego domu?

Przy wyborze świec należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Każda osoba jest wyjątkowa i ma własny zestaw preferencji. Przy tak wielu zapachach do wyboru, niektóre zapachy zawsze będą bardziej atrakcyjne niż inne. Niektórzy ludzie trzymają się wegańskiego stylu życia, więc wybrane przez nich zapachy i składniki ich świec muszą pasować do tego stylu życia. Należy również wziąć pod uwagę cel świecy. Ustalenie, czy służy to nastrojowi, relaksacji, czy maskowaniu zapachów, pomaga zawęzić opcje zapachowe.

Świece dla atmosfery

Na romantyczną kolację nie ma nic tak doskonałego, by wprowadzić odpowiedni nastrój, jak kilka świec na stole. Jednak zapach musi być lekki i dobrze współgrać z posiłkiem. Zapachy piżmowe lub mocno pachnące świece są do tego zbyt silne. Zamiast tego wybierz zapachy, które dopełnią posiłek, takie jak przyprawa cynamonowa, biscotti czy miód. Połączenie jednej świecy zapachowej z kilkoma świecami bezzapachowymi pomaga zmniejszyć intensywność zapachu, jednocześnie wzmacniając romans.

Świece neutralizujące zapach

Najczęściej celem używania świecy w łazience jest maskowanie zapachów. Jest kilka zapachów, których należy unikać w tym pomieszczeniu. Większość zapachów spożywczych nie jest dobrym połączeniem z kosmetykami, więc unikaj ich, gdy tylko jest to możliwe. Zamiast tego wybierz neutralizujące zapach zapachy z rodziny cytrusów. Inne zapachy, które dobrze sprawdzają się w tym celu to Clean Rain lub Ocean Breeze. Wiele świec neutralizujących zapachy ma „czyste” zapachy o fantazyjnych nazwach, które nie dają pojęcia, jak pachną, np. Czysty Dom czy Świeże Powietrze. Poszukiwanie na świecy określenia „neutralizujący zapach” powinno pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Świece wegańskie

W wegańskim stylu życia ważne jest unikanie świec wykonanych z wosku pszczelego lub parafiny. Wosk parafinowy często zawiera kwas stearynowy wytwarzany z tłuszczów zwierzęcych. Niewielu producentów stosuje wosk parafinowy zawierający kwas stearynowy z orzecha kokosowego. Tak więc, o ile na etykiecie świecy nie podano, że zawiera ona składniki wegańskie, wybór ogranicza się do świec sojowych. Na szczęście w świecach sojowych dostępnych jest tyle samo zapachów.

Atrakcyjne zapachy

Szukaj zapachów świec, które działają na zmysły. Wiele osób uwielbia zapach świeżych wypieków przenikający do kuchni. Istnieje ogromna liczba świec, które naśladują szarlotkę, kandyzowane jabłka lub czekoladowe ciasteczka. W jaskini lub jaskini człowieka świetnie sprawdzą się drzewne zapachy, takie jak balsam i cedr, schronisko górskie lub brzoza brodawkowata. Czysty zapach do przedpokoju lub miejsca pracy to świeża pościel lub zasypka dla niemowląt. Wybierz zapach pasujący do nastroju przeznaczonego do pomieszczenia.

Jakość ma znaczenie

Pamiętaj, że przy zakupie świec zapachowych liczy się jakość. Okazjonalne świece często nie pachną pomieszczenia tak samo dobrze jak te lepszej jakości. Jeśli zapach jest ledwo obecny podczas wąchania go w sklepie, nie wypełni dobrze pokoju swoim aromatem w domu. Nie oznacza to wydawania małej fortuny na jedną świecę. Oznacza to po prostu wybór renomowanych firm produkujących świece, aby uzyskać lepsze zapachy.

Leave a Reply